Kochani,

 

oddanie się Maryi, wejście do Arki, jaką jest Jej Niepokalane Serce, jest dzisiaj sprawą absolutnie fundamentalną. Konieczną wręcz. Gdy mrok zapada nad historią, gdy czasy ostateczne stają się już na prawdę ostateczne, gdy wielkimi krokami zbliża się oczyszczenie, trzeba nam wszystkim biec do Matki. Ona nas poprowadzi, taki jest Boży plan. Tam w Arce jest wszystko, to co jest nam odbierane: pokój, radość, Miłosierdzie, ład, harmonia. Maryja przygotowuje swoje dzieci na wielkie wylanie Ducha Świętego, każde Jej umiłowane dziecko otrzyma światło, które poprowadzi w chwili największego zamętu.

 

ODDANIE33, to wielki projekt duchowy, o którym nie piszą media, nie widać nagłówków na popularnych portalach internetowych, mimo, że to właśnie schronienie pod płaszcz Maryi ratuje życie.

 

Oddaj się Jej, oto Matka twoja. Ratujcie siebie i swoich bliskich powierzając się Tej, która zdepcze głowę węża. Z głębokim przekonaniem Ocalenie włączmy w ODDANIE33.

 

Nie zwlekaj, dziś trzeba wybrać, "gnaj" do Arki, którą zbudował sam Bóg Ojciec!

 

Na początek zapraszamy Was na transmisję Mszy Świętej odprawianej w  Gietrzwałdzie, rozpoczynającej ogólnopolskie rekolekcje ODDANIE33. Celebrze przewodniczyć będzie abp Józef Górzyński.

 

Niech Maryja Niepokalana nas prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!

Organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski pod Krzyżem Fundacja Solo Dios Basta

 

https://oblezenie.mezczyzni.net/

 

 

 

 

Przemyśl, 30 sierpnia 2020 r.

 

 

Wybrani i posłani, aby rozpoznawać,
„jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe”
[1]

 

I. Bóg objawia swoją wolę

 

 

 
Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

 

 

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

 

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w  którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń - porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z  mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i  kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i  kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i  medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o  zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

 

Wszystkim z serca błogosławię,

 

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów

Europy (CCEE)

 

Czcigodni Księża,

Drodzy Diecezjanie,

pragniemy zachęcić Was i prosić o podjęcie modlitwy dziękczynnej (zarówno podczas Mszy Świętej, jak i w modlitwach indywidualnych) za szczęśliwą operację, której poddał się abp Józef Michalik oraz modlitwy o łaskę powrotu do zdrowia po przebytym czasie rekonwalescencji.

Waszym modlitwom polecamy również wszystkich chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach, hospicjach, zakładach opieki i w domach. Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do uświęcenia i zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem.

Uzdrowienie chorych, módl się za nami.

 

abp Adam Szal

bp Stanisław Jamrozek

bp Krzysztof Chudzio

 

W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień.

Prosimy o solidarność i wsparcie dla poszkodowanych poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w 14. Niedzielę zwykłą, tj. 5 lipca 2020 r.