XXII Niedziela Okresu Zwykłego – 30 sierpnia 2020 r.

1) Dzisiaj po sumie, na plebanii – spotkanie całej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

2) Msze Święte tym tygodniu będą: w kościele codziennie o godz. 17:45. We wtorek będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 16:30, natomiast w kaplicy we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 19:00.

3) We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego. W związku z sytuacją epidemiczną nie będzie Mszy Świętej szkolnej jak w poprzednich latach, natomiast Dzieci, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy na Mszę Świętą do kościoła na godz. 17:45.

W tym dniu obchodzimy również 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za wszystkie Ofiary tego bestialskiego konfliktu wywołanego przez niemieckich nazistów i sowiecką Rosję.  

4) Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w kościele w poniedziałek i  wtorek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

5) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września.

– W czwartek modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

– W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 17:00., w kaplicy od godz. 18:30.

Po Mszach Świętych nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z  modlitwą błagalną o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się o godz. 8:00.

– W sobotę po Mszach Świętych nabożeństwa wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą błagalną o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

6) W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca września – po Mszach Świętych o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

7) Serdecznie dziękujemy: Panom Krzysztofowi Tereszkiewiczowi i Waldemarowi Ryznarowi (z Orzechowiec) za odnowienie kapliczki „Wotum Ludwika Skibniewskiego za szczęśliwy powrót z I wojny światowej i niewoli rosyjskiej w  1918  r.” stojącej na skrzyżowaniu dróg Kosienice – droga do dawnego kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy „w lesie”; wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy, oraz za daru do kuchni. Bóg zapłać!

8) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

INTENCJA DLA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA WRZESIEŃ:

„O błogosławieństwo Boże dla nauczycieli, katechetów, wychowawców, rodziców, dzieci i młodzieży”.

Członkowie Róż, należący do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, dodają w ramach odmawianej Tajemnicy intencję za Ojczyznę.

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast dusze śp. Władysławy Buczek i śp. Grzegorza Jakubusa, oraz Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.