XXI Niedziela Okresu Zwykłego – 23 sierpnia 2019

1) Msze Święte tym tygodniu będą: w kościele codziennie o godz. 17:45. Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W kaplicy w środę i czwartek o godz. 19:00.

2) W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają:

W poniedziałek – święto św. Bartłomieja Apostoła.

W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W czwartek - wspomnienie św. Moniki.

W piątek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3) W ubiegłą niedzielę dla mieszkańców Bejrutu poszkodowanych przez eksplozji materiałów wybuchowych zebrano kwotę 508,20 zł. Zebrane środki, za pośrednictwem Caritas Polska, zostały przekazane na rzecz ofiar tej katastrofy.

4) Serdecznie dziękujemy Państwu sprzątającym kościół za skoszenie trawnika – kolejną ekipę prosimy o kontynuacje tych prac, oraz Osobie pragnącej zachować anonimowość – za dary do kuchni. Bóg zapłać!

5) W przyszłą niedzielę, 30 sierpnia, po sumie odbędzie się na plebanii spotkanie całej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

6) Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Daniel Józef GAWEŁ, zam. Maćkowice i Justyna POMYKAŁA, zam. Kaszyce – zapowiedź III

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast duszę śp. Władysławy Buczek i Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.