1) Dzisiaj rozpoczyna się 12. Tydzień Biblijny.

2) Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele o godz. 17:45, w kaplicy od środy do soboty o godz. 19:00.

3) We środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

4) W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

5) W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesiona z  3 maja. W sposób szczególny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu będzie w kościele dodatkowa Msza Święta o godz. 7:30.

6) Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o  Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego.

7) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca maja.

– W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 17:00., w kaplicy od godz. 18:30.

Po Mszach Świętych – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z  modlitwą błagalną o ustanie pandemii koronowirusa w Polsce i na świecie.

– Odwiedziny chorych w domach, tylko w przypadku zagrożenia życia.

– W sobotę po Mszach Świętych nabożeństwa wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, wraz z  modlitwą błagalną o ustanie pandemii koronowirusa w Polsce i na świecie.

8) Pragniemy poinformować ministrantów, że mogą przychodzić do kościoła i  podjąć posługę przy ołtarzu, jeśli chcą i jeśli zgodę wyrażą ich rodzice. Ministranci podczas Mszy Świętej używają maseczki, podobnie jak wszyscy pozostali uczestnicy Mszy Świętej. Ministranci do 13 roku życia winni przyjść w towarzystwie rodziców.

9) Przypominamy również dzieciom, które przez cały Wielki Post zbierały JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ, aby od 1 maja przynosiły na Msze Święte swoje skarbonki i składały je w procesji z darami ołtarza. Dzieci do 13 roku życia winni przychodzić w towarzystwie rodziców.

10) W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca maja. Zelatorki i  Zelatorów poszczególnych Róż prosimy o telefoniczne skontaktowanie się w tym tygodniu z członkami swoich Róż i przekazanie im informacji o tajemnicach, jakie będą odmawiać w maju. Mogą też zebrać tajemnice od członków swoich Róż, przynieść je do pobłogosławienia a potem im przekazać, lub też odmawiać tajemnice z poprzedniego miesiąca (propozycje do rozważenia).

Intencja modlitewna na nadchodzący miesiąc: „O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne”.

11) Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień na potrzeby archidiecezji.