1) Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 57. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw.

2) Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca maja – po Mszach Świętych zmiana Tajemnic Różańcowych według ustaleń Zelatorów poszczególnych Róż.

3) Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie: w kościele o godz. 17:45 (od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu), w kaplicy o godz. 19:00. Po Mszach Świętych – nabożeństwa majowe. Porządek Mszy niedzielnych aż do odwołania – równolegle: w kościele i w kaplicy o godz. 7:30, 9:45 i 11:30, oraz tylko w kościele o godz. 13:00 i 15:00 z nabożeństwami majowymi.

4) Jutro wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

5) We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

6) W środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

7) W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski – dzień imienin Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8) W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca maja. Modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

9) Informujemy ministrantów, że mogą przychodzić do kościoła i podjąć posługę przy ołtarzu, jeśli chcą i jeśli zgodę wyrażą ich rodzice. Ministranci podczas Mszy Świętej używają maseczki, podobnie jak wszyscy uczestnicy Mszy Świętej. Ministranci do 13 roku życia przychodzą do kościoła w towarzystwie rodzica, lub kogoś dorosłego.

10) Przypominamy również dzieciom, które przez cały Wielki Post zbierały JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ, aby w maju przynosiły na Msze Święte w niedziele i w ciągu tygodnia swoje skarbonki i składały je w procesji z darami ołtarza. Wszystkie dzieci do 13 roku życia, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, przychodzą w towarzystwie rodzica, lub kogoś dorosłego.

11) Wczoraj, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemyślu o godz. 10:00 odbyły się święcenia biskupie ks. prał. Krzysztofa Chudzio, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasienicy Rosielnej, którego papież Franciszek w pierwszy piątek kwietnia br. mianował biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Marazane.

Księdzu Biskupowi życzymy obfitych łask Bożych w pasterskim posługiwaniu ludowi Bożemu.

12) Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby kościoła i kaplicy, oraz za dary do kuchni. Bóg zapłać!

13) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za tydzień na potrzeby parafii.