1) Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia i przypominamy, że na terenie Polski za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą ten odpust zyskać odmawiając koronkę w domu lub w szpitalu. Dziś można uzyskać łaskę zupełnego odpuszczenia win i kar. Zdaniem ks. Ignacego Różyckiego, można teologicznie to porównać tylko z łaską chrztu św., stąd została ona przezeń określona jako drugi albo nowy chrzest. Warunki jaki należy spełnić:

sakramentalna spowiedź (bądź stan łaski uświęcającej),

Komunia święta,

modlitwa w intencjach Ojca Świętego,

całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,

wykonanie aktu religijnego (należy odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego).

2) Dziś o godz. 15:00 w Kaplicy Siedziby Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego (pałac w Maćkowicach) po raz pierwszy będzie miała miejsce transmisja internetowa modlitwy za dusze zagrożone wiecznym potępieniem, do której serdecznie wszystkich zapraszamy. Modlitwa ta będzie prowadzona codziennie o  godz. 15:00 czyli w godzinie Bożego Miłosierdzia. Można się w nią włączyć wchodząc na stronę internetową Bractwa zamieszczonej na stronie naszej parafii - klikając na ikonkę: Transmisja. Ks. Jakub Kruczek dyrektor Zespołu Pałacowo – Parkowego serdecznie dziękuje Panu Krystianowi Matuszowi za pomoc w  zorganizowaniu transmisji, oraz Panu Marcinowi Kucabowi za pomoc w  porządkowaniu obejścia wokół obiektu w przygotowaniu do remontu. Bóg zapłać!

3) Dziś także rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia.

4) W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo w sposób szczególny modlimy się w intencji naszej ojczyzny.

5) W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty.

6) Serdecznie dziękujemy Państwu; głównemu ceremoniarzowi Krzysztofowi Wojdyle wraz z zespołem ceremoniarzy i lektorów za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego; Marii Drzystek za ufundowanie róż na święto Miłosierdzia Bożego i za wykonanie wraz z Iwoną Kulpą dekoracji w kościele, oraz Paniom za dary do kuchni. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii złożone na tacę, oraz wpłacone na konto. Bóg zapłać!

7) Na renowację zabytków w Ziemi Świętej podczas adoracji Krzyża zebraliśmy 667,53 zł.

8) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Taca z przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.