1) Dziś po Mszach Świętych godz. 7:30; 9:45 i 11:30 – Gorzkie Żale (dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu). Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, w kościele parafialnym, będą dodatkowe Msze Święte o godz. 13:00 i 15:00 z nowenną do św. Jana Pawła II ze szczególną modlitwą o ustnie epidemii konowirusa w Polsce i na świecie (dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu).

2) W piątek – Droga Krzyżowa. Osoby starsze i chore, oraz pragnące pozostać w  domach prosimy o odprawienie tego nabożeństwa w domu.

W kościele parafialnym o godz. 5:45 będzie dodatkowa Droga Krzyżowa i Msza Święta dla Osób, które z powodu pracy nie mogą wieczorem uczestniczyć w tych nabożeństwach ani w kościele, ani w kaplicy. Wytyczne odnośnie udziału wiernych w Eucharystii, jak i nabożeństw określa rozporządzenie Metropolity Przemyskiego z dnia 25 marca br.

3) Spowiedź sakramentalna w tradycyjnej formie (przy konfesjonale) jest odwołana. Sposoby sprawowania sakramentu pokuty na czas stanu zagrożenia epidemicznego określa pkt IV rozporządzenia Metropolity Przemyskiego z dnia 25 marca br. zamieszony na stronie internetowej naszej parafii.

4) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia.

W czwartek modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i  misyjne szczególnie z naszej parafii.

W piątek po Mszach Świętych – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z modlitwą o ustnie epidemii konowirusa w Polsce i na świecie.

Spowiedzi chorych w domach nie będzie.

W sobotę po Mszach Świętych – nabożeństwa wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z modlitwą o  ustnie epidemii konowirusa w Polsce i  na świecie

5) W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca kwietnia, nie będzie zmiany Tajemnic Różańcowych. Osoby należące do Róż Różańcowych prosimy o  odmawianie Tajemnic z poprzedniego miesiąca.

6) Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa – obrzęd poświęcenia palm podczas każdej Mszy Świętej.

7) Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

8) Przyszedł kolejny rachunek za gaz: 6575,06 zł (kaplica – 2294,64 zł; kościół – 2094,71 zł; plebania – 2167,37 zł; 18,34zł – odsetki za nieterminowe wpłaty) prosimy o datki na ten cel. Ze względu na obecną sytuację ofiary można przesyłać na konto parafialne zamieszczone na stronie internetowej w zakładce: KONTAKT.

9) Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, na remont i  potrzeby kościoła. Bóg zapłać!

10) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, a za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.