1) Dziś po Mszach Świętych godz. 7:30; 9:45 i 11:30 – Gorzkie Żale (dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu). Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, w kościele parafialnym, będą dodatkowe Msze Święte o godz. 13:00 i 15:00.

2) W piątek – Droga Krzyżowa. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Osoby starsze i chore, oraz pragnące pozostać w domach prosimy o odprawienie tego nabożeństwa w domu.

W kościele parafialnym o godz. 5:45 będzie dodatkowa Droga Krzyżowa i  Msza Święta dla Osób, które z powodu pracy nie mogą wieczorem uczestniczyć w tych nabożeństwach ani w kościele, ani w kaplicy.

Także w piątek, 27 marca, odbędzie się VI Maćkowska Ekstremalna Droga Krzyżowa wokół naszej parafii. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 21:00. W tym roku ze względu na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego prosimy pątników o ofiarowanie swojego trudu i modlitwy w intencji ustania epidemii koronawirusa, oraz ochronienia rodzin naszej parafii od tego niebezpieczeństwa (modlitwą prosimy objąć naszą Ojczyznę i świat). Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

3) W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Mszy Świętej o godz. 16:45 w kościele parafialnym odbędzie się ceremonia przyjęcie kandydatów pragnących podjąć „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Jest to też święto patronalne Kręgu Domowego Kościoła z naszej parafii. W tym dniu będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 7:00.

4) We czwartek wspomnienie Świętego Dobrego Łotra, patrona archidiecezji przemyskiej. Modlimy się w intencji archidiecezji. Po Mszy Świętej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

5) W zakrystii można nabyć paschaliki (8 zł) i baranki wielkanocne (6 zł).

6) Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła, ogrzewanie kościoła i kaplicy, na kwiaty do Bożego Grobu, oraz dary żywnościowe do kuchni. Bóg zapłać!.

7) W nocy z soboty na niedzielę (28/29 marca) zmiana czasu z zimowego na letni (z 2:00 na 3:00).

8) Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Łukasz MOTYKA, zam. Maćkowice i Sabina Ewa BRODA, zam. Drohojów – zapowiedź III

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.