1) Dzisiaj po Mszach Świętych godz. 7:30; 9:45 i 11:30 – Gorzkie Żale (dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu), a o godz. 13:00 i 15:00 – Nowenna do Św. Jana Pawła II z modlitwą o ustnie pandemii konowirusa w Polsce i na świecie (dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu).

Nie będzie zmiany Tajemnic Różańcowych. Osoby należące do Róż Różańcowych prosimy o odmawianie Tajemnic z ubiegłego miesiąca.

2) Spowiedź sakramentalna w tradycyjnej formie (przy konfesjonale) jest odwołana. Sposoby sprawowania sakramentu pokuty określa pkt IV rozporządzenia Metropolity Przemyskiego z dnia 25 marca br. zamieszony na stronie internetowej naszej parafii w sekcji "Wiadomości".

3) Msze św. w tym tygodniu będą: w kościele w poniedziałek, wtorek i środę o  godz. 17:45, natomiast w kaplicy w środę o godz. 19:00.

4) Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego będą: w Wielki Czwartek o godz. 18:00; w Wielki Piątek o godz. 18:00; w Wigilię Paschalną o godz. 20:00.

5) Na Wigilię Paschalną prosimy, przynieść ze sobą świece. W tym dniu za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7) W Wielki Czwartek za odśpiewanie lub odmówienie przed Najświętszym Sakramentem hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie będzie adoracji w Ciemnicy.

8) W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, który ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w  autentycznego ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w  Wielką Sobotę, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” (KL 110).

9) Od liturgii Męki Pańskiej aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przed krzyżem przyklęka się podobnie jak przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Piątek, można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”. Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką sobotę indywidualnie z  zachowaniem wytycznych zawartych w rozporządzeniu Metropolity Przemyskiego, bądź władz państwowych, jakie będą wówczas obowiązywały.

10) W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w kościele i kaplicy o godz. 15:00. W tym dniu rozpoczynamy także Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

11) W Wielką Sobotę poświęcenia pokarmów nie będzie. Prosimy wiernych, aby w  każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu (formuła na str. 3. „Szafarki Łask” i na stronie internetowej parafii).

12) Telewizja Polska w pierwszym programie transmitować będzie o godz. 18:00 Nabożeństwa Triduum Paschalnego z Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Poszczególnym uroczystościom będą przewodniczyć częstochowscy biskupi oraz generał zakonu paulinów.

13) Przebieg uroczystości Wielkiej Niedzieli zostanie podany podczas Triduum Paschalnego, gdyż będzie to uzależnione od zarządzenia władz państwowych na ten dzień.

14) Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków w  Ziemi Świętej.

15) Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy, oraz dary do kuchni. Bóg zapłać!

16) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu, a za tydzień na potrzeby parafii.