1) Dziś po Mszach Świętych – Gorzkie Żale (dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu), a w piątek – Droga Krzyżowa. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2) W piątek w kościele parafialnym o godz. 5:45 będzie dodatkowa Droga Krzyżowa i  Msza Święta dla Osób, które z powodu pracy nie mogą wieczorem uczestniczyć w  tych nabożeństwach ani w kościele, ani w kaplicy.

3) We czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. Jest to również dzień imienin Ks. Abpa Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 7:00.

4) Dzisiaj, Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

5) Spowiedź wielkopostna będzie w Wielki Wtorek (7 kwietnia).

6) Od 5 marca, po wprowadzeni relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła, co czwartek w kościele odbywają się nabożeństwa do św. Jana Pawła II.

7) Dzieci w szkole otrzymały skarbonki Caritas i przez cały wielki post zbierają drobne pieniążki, które złożą uroczyście w darach ofiarnych w  niedzielę Miłosierdzia Bożego. W roku 2018 zebrały 624,26 zł, a w 2019 – 425,55 zł.

8) Na misje AD GENTES do puszek zebraliśmy 250,40 zł.

9) W zakrystii można kupić paschaliki (8 zł) i baranki wielkanocne (6 zł).

10) Serdecznie dziękujemy za ufundowanie czterech świec ołtarzowych do kościoła za kwotę 410 zł; Rodzinie Joanny i Wojciecha Kapłonów za ufundowanie witraża do prezbiterium (5400 zł); Panom Krzysztofowi Wojdyle za umycie okna pod witraż, Januszowi Kulpie za pomoc w jego zamontowaniu, oraz prace ogrodnicze; Mieczysławowi Kijance za ofiarowanie drewna; Stanisławowi i Jakubowi Gawłom za jego ścięcie, oraz za ofiary złożone na potrzeby kościoła, ogrzewanie kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!.

11) Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Łukasz MOTYKA, zam. Maćkowice i Sabina Ewa BRODA, zam. Drohojów – zapowiedź II

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.