1) Dziś po Mszach Świętych – Gorzkie Żale, a w piątek – Droga Krzyżowa. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

2) Dziś przypada Dzień Kobiet – modlimy się w Ich intencji.

3) Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele od poniedziałku do czwartku o  godz. 16:45, w piątek i sobotę o godz. 18:00, natomiast w kaplicy we środę i  czwartek o godz. 18:00, a w piątek i sobotę o godz. 16:00.

W piątek w kościele parafialnym o godz. 5:45 będzie dodatkowa Droga Krzyżowa i  Msza Święta dla Osób, które z powodu pracy nie mogą wieczorem uczestniczyć w  tych nabożeństwach ani w kościele, ani w kaplicy.

4) We wtorek początek nowenny przed uroczystością św. Józefa.

5) W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Andrzej Szewczyk, karmelita bosy z Przemyśla. Plan rekolekcji na str. 3 „Szafarki Łask”. Taca z piątku i soboty na cele rekolekcyjne.

6) Dzisiaj i w najbliższą niedzielę, Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

7) Serdecznie dziękujemy Państwu: Iwonie Kulpie i Elżbiecie Szoździe za wykonanie dekoracji na Wielki Post w kościele i kaplicy; ceremoniarzom Krzysztofowi Wojdyle i Patrykowi Tokarzowi za przygotowanie Liturgicznej Służby Ołtarza, uprzątnięcie zakrystii i czuwaniem nad sprawnym przebiegiem uroczystej Mszy Świętej z  bierzmowaniem uczniów z klasy VIII; Patrykowi Tokarzowi za upranie alb i  komży, oraz zakup żarówek do kościoła; Iwonie Kulpie za przygotowanie dekoracji z okazji bierzmowania; Rodzicom dzieci, które przystąpiły do sakramentu bierzmowania za ufundowanie ornatu z wizerunkiem św. Jana Pawła II (1285 zł); Edycie Sowie za przygotowanie Ksiąg parafialnych, oraz Kroniki Parafialnej do wizytacji; Przedstawicielom wszystkich grup parafialnych z sporządzenie sprawozdań z ich działalności; chórowi parafialnemu pod kierunkiem organisty Mieczysława Lisa i organiście Grzegorzowi Dunajwi za uświetnianie uroczystości; Danucie Bańcarz, Annie Rosie i Ewie Rokitowskiej za przygotowanie obiadu i kolacji z okazji wizytacji kanonicznej Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala i  towarzyszącym Mu kapłanów, oraz Kapłanów z dekanatu koncelebrujących wieczorną Mszę Świętą; Krzysztofowi Wojdyle, Rafałowi Maciołkowi i Bartłomiejowi Rokitowskiemu za kelnerowanie, oraz Annie Rosie, Barbarze Buksie, Ewie Dratwie i  Teresie Wróbel za dary do kuchni. Bóg zapłać!

8) Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbędzie się w parafii Kazanów dnia 15  marca o godz. 14:30. Wyjazd o godz. 14:00 z parkingu kościelnego.

9) Karmelici Bosi wraz ze Wspólnotą Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno-Modlitewnego zapraszają do udziału w 9-tygodniowym Seminarium Odnowy Wiary – więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

10) W sobotę, 21 marca o godz. 10:30 firma Green Office Ecologic przeprowadzi w  naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej akcji zostanie przekazany na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Orionistki, oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – Akcja „Wyprawka dla dzieci”. Wspomniany sprzęt prosimy składować do wspomnianej godziny na parkingu przy plebanii.

11) Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast dzisiaj zbiórka do puszek na misje AD GENTES.

Zapowiedzi przedślubne:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Łukasz MOTYKA, zam. Maćkowice i Sabina Ewa BRODA, zam. Drohojów – zapowiedź I

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.