1) Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy Świętych – obrzęd poświęcenia gromnic.

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, oraz pierwsza niedziela miesiąca lutego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej Archidiecezji, a po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

Od godz. 13:30 do 19:30 – spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

2) Msze św. w tym tygodniu będą: w kościele codziennie o godz. 16:45, w kaplicy w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 18:00.

3) Jutro wspomnienie św. Błażeja, podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec i jabłek.

4) W środę wspomnienie św. Agaty, podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa chleba, wody i soli, a na Mszy Świętej w kościele dodatkowo poświęcenie modlitewników dla dzieci z klasy III.

5) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego.

W czwartek modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

W piątek po Mszach Świętych – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 16:00., w kaplicy od godz. 17:30.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 8:00.

6) W niedziele, 9 i 16 lutego, Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła.

7) W sobotę, 8 lutego w Jasienicy Rosielnej odbędzie się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Misyjnej Ruchu Światło–Życie.

8) Serdecznie dziękujemy Państwu: Danucie Bańcarz za przygotowanie posiłku dla Księży Moderatorów; Barbarze Buksie za pomoc w kuchni; Krzysztofowi Wojdyle za kelnerowanie; Teresie Wróbel za dary do kuchni, oraz Bartłomiejowi Rokitowskiemu i Jakubowi Bańcarzowie za kelnerowanie podczas spotkania Dekanalnych Duszpasterzy Trzeźwości z J.E. Arcybiskupem Adamem Szalem w Przemyślu. A Bóg zapłać!

9) Otrzymaliśmy rachunek za gaz za okres od 26.11.2019 r. do 21.01.2020 r. w wysokości 6656,17 zł. (2052,26 zł za kościół; 2159,04 zł za kaplicę, oraz 2444,87 zł za plebanię). Do tej pory na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 700 zł, a na kaplicę 900 zł. Prosimy o datki na ten cel.

10) W ubiegłą niedzielę w kaplicy na Woli Maćkowskiej odbył się koncert kolęd w wykonaniu naszego ,,Parafialnego Zespołu Muzycznego”. Serdecznie dziękujemy instrumentalistom, chórzystom jak i też licznie zebranym parafianom. Nasza obecność na koncercie była pięknym świadectwem troski o to co udało się nam stworzyć dla chwały Bożej i pożytku wiernych.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji (zbiórka do puszek na klasztor sióstr Karmelitanek w Przemyślu), natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby parafii.

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.