Dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał, że Niedziela Słowa Bożego jest odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do umacniania więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności.

Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele codziennie o godz. 16:45 – od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w kaplicy w Woli Maćkowskiej we środę, czwartek i sobotę o godz. 18:00.

Jutro na plebani o godz. 19:00 – spotkanie Księży Moderatorów Ruchu Światło-Życie.

W środę po Mszach Świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca lutego.

Po Mszach Św. – nabożeństwo wynagradzające za grzechy i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gromnic.

Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, oraz pierwsza niedziela miesiąca lutego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej Archidiecezji, a po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

Od godz. 13:30 do 19:30 - spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

Serdecznie dziękujemy za dary do kuchni, oraz ofiary na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby archidiecezji, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na klasztor sióstr Karmelitanek w Przemyślu

INTENCJA DLA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA LUTY:

„Za chorych, aby w Eucharystii znajdowali umocnienie i uzdrowienie”.

Członkowie Róż, należący do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, dodają w ramach odmawianej Tajemnicy intencję za Ojczyznę.

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej 

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.