1)

Dzisiaj święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – święto patronalne Domowego Kościoła Ruchu Światło–Życie.

 

 

2)

We wtorek zakończenie roku Pańskiego 2019. Nabożeństwo dziękczynne w kościele parafialnym będzie o godz. 15:00, natomiast w kaplicy w Woli Maćkowskiej o godz. 8:00.

Za udział w nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

3)

W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – początek Nowego Roku kalendarzowego 2020. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jest to również Światowy Dzień Pokoju.

 

 

4)

W poniedziałek, czwartek i piątek dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej od godz. 15:30, a w sobotę od godz. 9:00. Program kolędy wywieszony jest w przedsionkach kościoła i kaplicy.

 

 

5)

Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek (tylko w kościele), czwartek, piątek i sobotę w kościele i w kaplicy o godz. 7:00.

 

 

6)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia.

W czwartek modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

Po Mszach św. – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Osoby obchodzące pierwsze piątki miesiąca prosimy o korzystanie ze spowiedzi już od środy.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 8:30.

W sobotę po Mszach św. nabożeństwa wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

 

7)

W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca stycznia – po Mszach św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, natomiast od godz. 13:30 do 19:30 - spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady” połączone z opłatkiem.

 

 

8)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Tadeuszowi Kościowi, Krystynie Cichockiej, Krzysztofowi Buksie i Danucie Kręcidło (także za całoroczną troskę o krzyż „na górce”) za choinki; Januszowi Kulpie za ubranie choinki i wykonanie dekoracji przy plebanii, oraz wszelkie prace dekoracyjne z okazji Świąt w kościele; chórowi parafialnemu za uświetnienie świątecznej liturgii w kościele i kaplicy; Mieczysławowi Lisowi za przygotowanie chóru; ks. wikariuszowi za inicjatywę reaktywacji chóru i troskę o niego, oraz Barbarze Buksie i Teresie Wróbel za dary do kuchni. Bóg zapłać!

 

 

9)

Informujemy, że 6 stycznia o godz. 15:00 odbędzie się na plebanii opłatek dla oazy, a 12 stycznia dla Seniorów.

 

 

10)

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z przyszłej niedzieli na misje i Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

INTENCJA DLA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA STYCZEŃ

„Aby Eucharystia była dla nas źródłem pokoju i jedności”.

Członkowie Róż, należący do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, dodają w ramach odmawianej Tajemnicy intencję za Ojczyznę.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast duszę śp. Stanisława Barana, oraz Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.