1)

W poniedziałek i wtorek zapraszamy na roraty o godz. 6:00.

 

 

2)

Jutro rocznica święceń biskupich J.E. Księdza Arcybiskupa Adama Szala, a we wtorek – dzień imienin. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

 

 

3)

We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego.

Od godz. 7:30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Starajmy się ją przeżyć w religijnej atmosferze (modlitwa, czytanie Pisma Świętego (Łk 2,1–20), śpiewanie kolęd, wykluczyć alkohol).

Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę, która zarówno w kościele parafialnym jak i w kaplicy w Woli Maćkowskiej, rozpocznie się o północy.

 

 

4)

W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych niedzielny.

W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.

 

 

5)

W czwartek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Po każdej Mszy błogosławieństwo owsa.

 

 

6)

W piątek i w sobotę Msze Święte będą: w kościele o godz. 8:00, w kaplicy o godz. 7:00.

 

 

7)

W piątek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach błogosławieństwo wina.

W tym dniu obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 

8)

W sobotę święto św. Młodzianków, męczenników. Po Mszach obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

 

 

9)

W niedzielę święto Świętej Rodziny – święto patronalne Domowego Kościoła Ruchu Światło–Życie.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Ewie Dratwie, Annie Rosie, Barbarze Buksie i Wandzie Sobańskiej za dary do kuchni; Ewie Rokitowskiej i Wandzie Sobańskiej za pomoc w kuchni z okazji spowiedzi; Danucie Bańcarz za koordynację prac w kuchni i dbałość o plebanię; Krzysztofowi Wojdyle, Patrykowi Tokarzowi i Jakubowi Bańcarzowie za kelnerowanie; Rodzinie pragnącej zachować anonimowość za ufundowanie relikwiarza na relikwie św. Jana Pawła II, oraz Edycie i Witoldowi Sowom za ofiarowanie do kościoła bielizny kielichowej i sukienki bożonarodzeniowej na puszkę. Bóg zapłać!

 

 

11)

Na odnowionym Krzyżu Pamięci o Zmarłych Mieszkańcach Maćkowic i Woli Maćkowskiej na naszym cmentarzu, p. Artur Lusio zamontował nieodpłatnie odlaną z mosiądzu pamiątkową tablicę. Koszt tablicy 550 zł. Panu Arturowi serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę. Bóg zapłać!   

 

 

12)

Z wizytą duszpasterską na Wolę Maćkowską udamy się: ks. wikariusz w piątek, 27 grudnia od godz. 16:00 (nr. d. 139 do 130). Sobota, 28 grudnia: ks. wikariusz od godz. 9:30 (nr. d. 140 do 153), ks. proboszcz od godz. 15:00 (nr. d. 125 do 130).

 

 

13)

Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, natomiast z 26 grudnia na dom EMAUS, na księży emerytów z Archidiecezji, Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.