1)

Dziś Światowa Niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który przebiegać będzie pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej Archidiecezji.

 

 

2)

Także dzisiaj, przed i po wszystkich Mszach Św. Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej zbierać będą ofiary na remont kościoła i kaplicy. Natomiast w parafii na Monte Cassino w Przemyślu o godz. 14:00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 13:30. 

 

 

3)

Msze Św. w tym tygodniu będą: w kościele o godz.16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

4)

W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

 

 

5)

W tym tygodniu w przypadają:

We wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W czwartek – wspomnienie bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera.

 

 

6)

W przedsionkach kościoła i kaplicy są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion Zmarłych. Kartki prosimy składać najpóźniej do 25 października, abyśmy mogli je zamieścić jako dodatek do „Szafarki Łask”.

 

 

7)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Agnieszce Kosteckiej za koordynowanie pracami przy renowacji nagrobka śp. Genowefy Budnik; Monice Kuczyńskiej za troskę o groby zapomniane na naszym cmentarzu; Teresie Wróbel i Marii Gaweł za dary do kuchni; Józefowi Ziembie za zamontowanie nowego stycznika do sterownika dzwonów w kościele (koszt stycznika 165,00 zł) i Arturowi Lusio za ufundowanie na cmentarzu KRZYŻA PAMIĘCI O ZMARŁYCH MIESZKAŃCACH MAĆKOWIC I WOLI MAĆKOWSKIEJ. Bóg zapłać!

 

 

8)

Za wynajem parkingu na skup jabłek parafia otrzymała kwotę 500 zł.

 

 

9)

Zostały zakupione drzewka i krzewy na cmentarz, oraz teren przykościelny za kwotę 195 zł, z czego 100 zł ofiarowała Pani Danuta Szozda.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na remont kościoła. Bóg zapłać!

 

 

11)

W nocy z soboty na niedzielę – 26/27 października – zmiana czasu na zimowy (z 3:00 na 2:00).

 

 

12)

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje, za tydzień na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.