1)

Msze św. w tym tygodniu, z wyjątkiem piątku będą: w kościele o godz.16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

2)

Jutro przypada liturgiczne święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

 

3)

W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.

 

 

4)

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. będą: w kościele o godz. 7:30 i 14:00, w kaplicy o godz. 9:45. Po Mszy św. o godz. 14:00 odbędzie się procesja na cmentarz. Prosimy o uporządkowanie cmentarza.

 

 

5)

W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą: w kościele o godz. 7:30 i 16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

6)

1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym odbędzie się po raz drugi kwesta na renowację opuszczonych nagrobków.

 

 

7)

W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych.

 

 

8)

W listopadzie za pobożne nawiedzenie cmentarza, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego (Intencja: „Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania”), można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, W dniach od 1 do 8 listopada – odpust zupełny, zaś w pozostałych dniach – odpust cząstkowy.

 

 

9)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Arturowi Lusio za ufundowanie i wykonanie na cmentarzu nowego KRZYŻA PAMIĘCI O ZMARŁYCH MIESZKAŃCACH MAĆKOWIC I WOLI MAĆKOWSKIEJ; Monice Kuczyńskiej za troskę o opuszczone groby na naszym cmentarzu; Małgorzacie Szoździe za umycie okien i wypranie firan w kaplicy; Marii Gaweł i Teresie Wróbel za dary do kuchni, oraz Krzysztofowi Wojdyle za posadzenie drzewek i krzewów. Bóg zapłać!

 

 

10)

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem od poniedziałku do czwartku pół godz. przed każdą Mszą Świętą.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od godz. 8:30.

 

 

11)

W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca listopada – po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 

12)

W gazetce znajduje się dodatek z wypominkami. Jeśli wkradły się jakieś błędy, prosimy o zgłoszenie ich ks. wikariuszowi celem korekty.

 

 

13)

Od Dnia Zadusznego, przez cały listopad po każdej Mszy Św., będzie nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 

14)

Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do puszek kwotę 468,50 zł.

 

 

15)

Około połowy listopada będzie wycieczko-pielgrzymka dla ,,Kolędników Misyjnych” i osób chętnych. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych w sobotę. Pojedziemy do Warszawy. Najpierw zwiedzimy Centrum Nauki Kopernik, później będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Następnego dnia, po Mszy Świętej udamy się do Muzeum Powstania Warszawskiego i na grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Bardzo prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się chętnych do ks. wikariusza, abyśmy mogli zamówić odpowiedni autokar.

Pierwszeństwo mają „Kolędnicy Misyjni”, którzy będą mieli obniżone koszty przejazdu o kwotę która została na ten cel przeznaczona. Informacje dla pozostałych uczestników zostaną podane w najbliższym terminie.

 

 

16)

W kościele parafialnym na przestrzeni miesiąca sierpnia i września w konkursie na najlepszego ministranta, pierwsze miejsce zdobył Fabian Buksa, natomiast pierwsze miejsce wśród kandydatów zajął Szymon Wawrzyszyn.

 

 

17)

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby archidiecezji.