XXVIII Niedziela Okresu Zwykłego – 13 października 2019

1)

Dzisiaj, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” przeżywamy XIX Dzień Papieski, rozpoczynający 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Świętej – zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 

2)

W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

 

 

3)

Msze Święte w kościele tym tygodniu będą codziennie o godz. 16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

4)

We środę rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika, modlimy się w jego intencji.

 

 

5)

W tym tygodniu przypadają:

We wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia.

 

 

6)

W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry.

 

 

7)

Za tydzień Światowa Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”.

 

 

8)

Dzisiaj i w najbliższą niedzielę Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

9)

1 października, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, papież Franciszek inaugurował w całym Kościele katolickim październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud”. Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

 

 

10)

Za kwotę 400 zł został poprawiony (wypoziomowany) nagrobek śp. Genowefy Budnik – byłej gospodyni u śp. ks. prał. Eugeniusza Sabata.

 

 

11)

Zakupiono dwa Titulus Crucis (INRI, łac. Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum - Jezus Nazarejczyk Król Żydowski, zob. J 19,19-22) z mosiądzu i brązu na odnawiane krzyże: misyjny i na cmentarzu za kwotę 80 zł.

 

 

12)

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Kulpie za wykonanie dekoracji w kościele parafialnym z okazji Dnia Papieskiego, a Panu Józefowi Koniuszy za prace hydrauliczne na plebanii. Bóg zapłać!

 

 

13)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na remont kościoła. Bóg zapłać!

 

 

14)

Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z przyszłej niedzieli na misje.

 

 

 

Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” w Żurawicy organizuje w dniu 16.10.2019 (Środa) od godziny 9:00 zbiórkę: warzyw, ziemniaków, zboża, które zostaną przekazane „Caritas” Przemyskiej, Domowi Samotnej Matki, Oratorium i Szkole Specjalnej nr. 3 w Przemyślu. Darczyńców prosimy o wystawienie darów przed swoje posesje.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast duszę śp. Kazimiery Koniuszy i Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.