1)

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca października, po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 zmiana Tajemnic Różańcowych, natomiast o godz. 15:00 – spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

 

 

2)

Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele o godz. 16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

3)

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

 

 

4)

W tym tygodniu przypadają:

W poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej.

W piątek – wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, papieża.

 

 

5)

1 października, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, papież Franciszek inaugurował w całym Kościele katolickim październik - Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego „Maximum illud”. Mottem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

 

 

6)

W niedziele 13 i 20 października Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej zbierać będą ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

7)

W przedsionkach kościoła i kaplicy są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion Zmarłych. Kartki prosimy składać najpóźniej do 25 października, abyśmy mogli je zamieścić jako dodatek do „Szafarki Łask”.

 

 

8)

W sobotę, 12 października – V Archidiecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty. Program na stronie internetowej naszej parafii.

 

 

9)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Annie Rosie, Ewie Dratwie, Stanisławowi Tokarzowi, Stanisławowi Baranowi, Teresie Wróbel i Marii Gaweł za dary do kuchni; Bogusławowi Bańcarzowi i Kamilowi Twardowiczowi za prace elektryczne na plebanii i w kościele; Zbigniewowi Gniademu za użyczanie rusztowań do montażu witraży, Marii Gaweł za dary do kuchni, ekipom sprzątającym kościół z ubiegłych tygodni (Piejko M., Piejko B., Perduta H., Kaczmarz T.) za skoszenie trawnika; Józefowi Ziembie za naprawienie dzwonów; Januszowie Kulpie i Krzysztofowi Wojdyle za comiesięczną zmianę baneru ewangelizacyjnego, a Iwonie Kulpie i Elżbiecie Szoździe za wykonanie dekoracji na październik w kościele i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

10)

Na zakup kolejnego witraża do kościoła zgłosiła się rodzina Kapłonów i Matuszów.

 

 

11)

W przedsionkach kościoła i kaplicy są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion Zmarłych. Kartki prosimy składać najpóźniej do 25 października, abyśmy mogli je zamieścić jako dodatek do „Szafarki Łask”. Jeśli ktoś ma życzenie, aby jego Zmarli byli wspominani w konkretny dzień – prosimy tę informację zaznaczyć na kartkach.

 

 

12)

Pani Sabina Buksa – prezes Stowarzyszenie „Maćkowice Nasza Mała Ojczyzna” zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież na warsztaty z tańca, które odbędą się w sobotę, 12 października od godz.10:30 do 11:45 w świetlicy w budynku Banku Spółdzielczego w Maćkowicach.

 

 

13)

W przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”  będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 

14)

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień na potrzeby parafii.

 

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych w dniu 13 października i głosowaniu zgodnie z chrześcijańskim sumieniem.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.