1)

W kalendarzu liturgicznym pod dzisiejszą datą obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Ponieważ wypada ono w niedzielę – ustępuje pierwszeństwa niedzieli. Polecajmy szczególnie św. Michałowi Archaniołowi sprawy Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii, rodzin i nasze osobiste. Przyzywajmy Jego przemożnego wstawiennictwa każdego dnia w tych trudnych dla Kościoła i świata czasach duchowej walki między dobrem a złem.

 

 

2)

Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele o godz. 16:45, w kaplicy, oprócz środy i czwartku o godz. 18:00. W poniedziałek Mszy Świętej w kaplicy nie będzie, natomiast w środę i czwartek będą o godz. 19:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele będzie od godz. 16:00

 

 

3)

W tym tygodniu przypadają:

W poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera.

We wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

 

4)

Jutro podczas Mszy Świętej w kościele będzie obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom komunijnym. Po Mszy Świętej – spotkanie z Rodzicami tych dzieci.

 

 

5)

We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, oraz do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Przypominamy, że za odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie, lub innej wspólnocie (np. oazie) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Intencja modlitewna na październik: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

 

 

6)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października.

W czwartek modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 16:00., w kaplicy od godz. 17:30.

Po Mszach Świętych – nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 8:00.

W sobotę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszach Świętych – procesje z figurą NMP Fatimskiej.

 

 

7)

W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca października – po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych, natomiast o godz. 15:00 – spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

 

 

8)

W kościele został zamontowany kolejny (ostatni w nawie głównej) witraż ufundowany przez Ojca Piotra Sarnickiego jako wotum wdzięczności za 25 lat kapłaństwa. Jego koszt wyniósł 5400 zł. Panu Krzysztofowi Wojdyle dziękujemy za umycie okien i prace w jego zamontowaniu.

 

 

9)

W dniach 4–6 września w Domu Rekolekcyjnym u Sióstr Benedyktynek w Przemyślu odbędą się rekolekcje KWC.

 

 

10)

W dniach 29 listopada do 1 grudnia w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi, w ramach formacji przed bierzmowaniem, odbędą się rekolekcje dla klas VI, VII i VIII.

 

 

11)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Stanisławowi Baranowi, Teresie Wróbel i Magdalenie Lusio za dary do kuchni, a Arturowi Lusio za ufundowanie mosiężnej pasyjki (wzór z Medziugorie) na Krzyż Misyjny za kwotę 900 zł.  Bóg zapłać!

 

 

12)

Z kwesty przeprowadzonej na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w ubiegłym roku, podczas której zebrano kwotę 800 zł zakupiono pasyjkę z mosiądzu (wzór gotycki) na odnawiany krzyż na cmentarzu za kwotę 300 zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na renowację jednego nagrobka.

 

 

13)

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.