1)

Dzisiaj po Mszach Świętych – nabożeństwo Gorzkich Żali – dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

2)

Msze św. w tym tygodniu będą: w kościele w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:45, natomiast w kaplicy we wtorek i środę o godz. 19:00.

 

 

3)

We wtorek spowiedź wielkopostna. W kościele w godz. 14:30–15:30 i od 16:00–17:00; w kaplicy w godz. 14:30–16:30. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w Wielki Piątek: ks. wikariusz od godz. 8:00, ks. proboszcz od godz. 11:00. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii najpóźniej do Wielkiego Czwartku.

 

 

4)

W poniedziałek, bezpośrednio po Mszy św. w kościele, odbędzie się spotkanie chętnych do pełnienia posługi strażników przy Grobie Pańskim.

 

 

5)

Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego będą: w Wielki Czwartek o godz. 18:00; w Wielki Piątek o godz. 18:00; w Wigilię Paschalną o godz. 20:00.

Na Wigilię Paschalną prosimy, także służbę liturgiczną, przynieść ze sobą świece. W tym dniu za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy do licznego udziału w celebracji Triduum Paschalnego.

 

 

6)

W Wielki Czwartek za odśpiewanie lub odmówienie przed Najświętszym Sakramentem hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

7)

Godziny Adoracji w Ciemnicy i przy Bożym Grobie będą wywieszone w gablotkach.

 

 

8)

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, który ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” (KL 110).

 

 

9)

Od liturgii Męki Pańskiej aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przed krzyżem przyklęka się podobnie jak przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Piątek, można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”.

 

 

10)

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w kościele i kaplicy o godz. 15:00. W tym dniu rozpoczynamy także Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

 

 

11)

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 11:00 i 13:00, w kaplicy o godz. 12:00.

 

 

12)

Procesja Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6:00. Przypominamy o wcześniejszym przygotowaniu i przystrojeniu obrazów, figur, feretronów, chorągwi i baldachimu.

 

 

13)

Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

 

 

14)

W kościele został zamontowany kolejny witraż ufundowany przez Halinę i Kazimierza, Małgorzatę, Katarzynę, Piotra, Stefana i Bogusława Buczków, oraz Anielę Hrynkiewicz.

Panom: Januszowi Kulpie dziękujemy za jego wprawienie, a Krzysztofowi Wojdyle za umycie okna.

 

 

15)

Na cmentarzu zostały zasadzone krzewy. Za pomoc w ich sadzeniu dziękujemy Państwu: Józefowi Sobańskiemu, Agnieszce Kosteckiej, Tadeuszowi Kapuście, Teresie Piejko, Ewie Cisek, Kazimierz Gawłowi, Krzysztofowi Wojdyle i Erykowi Leszczyńskiemu.

 

 

16)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Patrykowi Tokarzowi za odnowienie zbroi Straży Grobowej; Annie Tokarz za sfinansowanie niezbędnych środków do konserwacji zbroi; Iwonie Kulpie za pranie obrusów ołtarzowych; Januszowi Kulpie za wykonanie nowych gablot na ściany przed wejściem do kościoła; Arturowi Lusio za darmowe wykonanie podstawy pod palmy w kościele; Agnieszce Kosteckiej za zasadzenie bratków i juki, oraz pielęgnację i podlewanie kwiatów i krzewów przy nowej alei na cmentarzu; Januszowi Kulpie za nasadzenie nowych kwiatów i troskę o kwiaty przed kościołem i w ogrodzie przy plebani; ekipie sprzątającej za generalne porządki i pielęgnację terenów zielonych przy kościele i plebanii; Urszuli Mareckiej i Barbarze Gaweł za odnowienie chorągwi i udekorowanie w nowe kwiaty i wstęgi; Stanisławowi, Jakubowi i Antoniemu Gawłom za darmowy transport, załadunek i rozładunek stempli do remontu kościoła, oraz Monice Hołyszko, Stanisławie Baran i Teresie Wróbel za dary do kuchni. Bóg zapłać!

 

 

17)

Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

18)

Taca dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.