1)

Rozpoczyna się oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dalszy ciąg Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

 

 

2)

Dziś za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio lub telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi” można uzyskać odpust zupełny.

 

 

3)

Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy Św. niedzielny.

 

 

4)

Msze Św. od wtorku będą: w kościele o godz. 17:45, kaplicy o godz. 19:00.

 

 

5)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym będzie od godz. 17:00.

 

 

6)

W czwartek, 25 kwietnia (święto św. Marka Ewangelisty – zniesione w tym roku przez Oktawę Wielkanocy), po Mszach Świętych odbędzie się procesja błagalna o urodzaje i błogosławieństwo pól.

 

 

7)

W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – dzieci przynoszą na Msze Św. swoje skarbonki „Jałmużna wielkopostna” i złożą je przed ołtarzem podczas procesji z darami, natomiast o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

 

 

8)

Zakupiliśmy pięć dodatkowych krzewów tui na cmentarz. Za ich posadzenie dziękujemy Panu Krzysztofowi Wojdyle.

 

 

9)

Dzieciom z oddziału „O” z wychowawczynią Panią mgr Barbarą Czyżyk, z klas II i III Szkoły Podstawowej w Maćkowicach z wychowawczynią Panią mgr Agatą Kołacz i rodzicom dzieci z tych klas; Pani Elżbiecie Balickiej; Kołu Gospodyń Wiejskich w Maćkowicach; Stowarzyszeniu „Maćkowice Nasza Mała Ojczyzna”, oraz Natalii Kaczmarz z kl. V i jej Rodzinie serdecznie dziękujemy za artystyczne wykonanie palm na Niedzielę Palmową.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Danucie Bańcarz i Wandzie Sobańskiej za przygotowanie posiłku dla księży spowiedników, Krzysztofowi Wojdyle i Patrykowi Tokarzowi za kelnerowanie, Tadeuszowi Kapuście, Beacie Jarosz i Danucie Bańcarz za przywiezienie kwiatów z Tuczemp do kościoła; Stanisławie Witoszyńskiej za odnowienie chorągwi z kościoła, Iwonie Kulpie za wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu; archiceremoniarzowi Krzysztofowi Wojdyle za przygotowanie i koordynowanie LSO podczas Świętego Triduum Paschalnego, chórowi parafialnemu i scholii za uświetnienie świętej liturgii, oraz Straży grobowej za czuwanie przy Bożym Grobie. Bóg zapłać!

 

 

11)

Do remontu kościoła mamy już wszystkie stemple tzw. londyny. Do kwoty 1400 zł dopłaciliśmy jeszcze 224,78 zł.

 

 

12)

Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast śp. Anielę Kmiotek i Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.