1)

Msze św. od jutra będą według czasu letniego tj. w kościele o godz. 17:45 (adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00), w kaplicy w środę, czwartek i piątek o godz. 19:00.

 

 

2)

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca kwietnia, po Mszach Świętych – Gorzkie Żale. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, natomiast po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

Dodatkowa składka na nabożeństwie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

3)

W piątek przed Mszami Świętymi – Droga Krzyżowa.

W tym dniu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

4)

Spowiedź wielkopostna będzie 16 kwietnia (Wielki Wtorek). W kościele w godz. 14:30–15:30 i od 16:00–17:00; w kaplicy w godz. 14:30–16:30, natomiast do chorych udamy się 19 kwietnia (Wielki Piątek): ks. wikariusz od godz. 8:00, ks. proboszcz od godz. 11:00. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii najpóźniej do Wielkiego Czwartku.

 

 

5)

Od piątku do niedzieli w Dukli będzie miało miejsce XXVI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.

 

 

6)

Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm odbędzie się podczas wszystkich Mszy Świętych.

 

 

7)

Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

 

 

8)

W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny (cena 7 zł). Środki uzyskane z ich sprzedaży są przeznaczone na wspieranie dzieł Caritas.

 

 

9)

Otrzymaliśmy kolejny rachunek za gaz w wysokości 6611,47 zł; poprzedni wynosił 8892,92 zł (razem: 15504,39 zł). Do tej pory na ogrzewanie kościoła została zebrana kwota 3510 zł; na kaplicę 2450 zł (razem: 5960 zł). Prosimy o datki na ten cel.

 

 

10)

W niedziele 14 i 28 kwietnia Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

11)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

12)

Taca z dzisiejszej niedzieli na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.