1)

Msze św. w tym tygodniu będą: w kościele o godz. 16: 45, w kaplicy w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 18:00.

 

 

2)

Dzisiaj po Mszach Świętych – Gorzkie Żale. Dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

3)

Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Na Mszy Świętej o godz. 16:45 w kościele parafialnym odbędzie się uroczyste złożenie przyrzeczeń, przez osoby chcące włączyć się do dzieła „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Wszyscy podejmujący Duchową Adopcję zobowiązani są do codziennego odmawiania krótkiej modlitwy „Panie Jezu…” i dowolnej tajemnicy Różańca Świętego przez 9 miesięcy, w intencji ocalenia życia jednego dziecka zagrożonego zagładą w łonie matki, wybranego przez Boga – Dawcę Życia. Osoby te wpisywane są do parafialnej „Księgi Duchowej Adopcji”. Deklaracje są wyłożone w przedsionkach kościoła i kaplicy. Więcej na: http://www.duchowa–adopcja.pl

 

 

4)

We wtorek wspomnienie Świętego Dobrego Łotra, patrona Archidiecezji Przemyskiej. Modlimy się w intencji naszej diecezji.

 

 

5)

W piątek przed Mszami Świętymi – Droga Krzyżowa.

W tym dniu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17), można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

6)

W zakrystii są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny (cena 7 zł). Środki uzyskane z ich sprzedaży są przeznaczone na wspieranie dzieł Caritas.

 

 

7)

Tegorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna” przyświeca solidarność międzypokoleniowa pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Dzieci z naszej parafii otrzymały do domów papierowe skarbonki do których przez okres Wielkiego postu będą zbierały datki dla osób starszych i chorych.

Skarbonki z uzbieranymi przez siebie datkami złożą w procesji z darami ofiarnymi w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

 

8)

Na misje „Ad Gentes” uzbieraliśmy  do puszek 283,86 zł.

 

 

9)

Państwu Emilii i Krzysztofowi Wojdyło oraz Teresie Wróbel dziękujemy za dary do kuchni.

 

 

10)

Zakupiliśmy dwa fioletowe i dwa czerwone ornaty do kościoła za kwotę 1300,00 zł.

 

 

11)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

12)

W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2:00 na 3:00).

 

 

13)

Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.