1)

Msze św. w tym tygodniu będą: w kościele o godz. 16: 45, w kaplicy we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00. W piątek o godz. 18:15.

 

 

2)

Dzisiaj po Mszach Świętych – Gorzkie Żale. Na każdym nabożeństwie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

3)

Również w dniu dzisiejszym, o godzinie 14:30, odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło–Życie w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Benedyktynek przy parafii Trójcy Świętej w Przemyślu. Wyjazd z parkingu przy plebanii o godzinie 13:50.

 

 

4)

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców.

Jest to również dzień imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Modlimy się i zachęcamy do modlitwy w intencji Dostojnych Solenizantów.

 

 

5)

W piątek przed Mszami Świętymi – Droga Krzyżowa.

W tym dniu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17), można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

6)

Także w piątek odbędzie się V Maćkowska Ekstremalna Droga Krzyżowa wokół naszej parafii. Drogę Krzyżową rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 21:00.

 

 

7)

Dzisiaj Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

8)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Teresie Wróbel i Krzysztofowi Wojdyle za dary do kuchni; Januszowi Kulpie za comiesięczną zmianę baneru ewangelizacyjnego na tablicy, oraz okresowej dekoracji liturgicznej na kościele.

 

 

9)

W zakrystii są do nabycia baranki (cena 7 zł) oraz paschaliki (cena 7 zł) na stół wielkanocny. Środki uzyskane z ich sprzedaży są przeznaczone na wspieranie dzieł Caritas.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

11)

Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dzisiaj składka do puszek na misje „Ad Gentes”.

 

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Marcin Paweł KUBICKI, zam. Dębica i Agnieszka Maria DUDEK, zam. Maćkowice –

zapowiedź III

 

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.