1)

Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencji Ojczyzny i polecamy Panu Bogu wszystkich, którzy oddali za nią życie.

 

 

2)

W piątek, 16 listopada, Msza Św. w kościele będzie wyjątkowo wcześniej. Najpierw będą wypominki a następnie o godz. 16:00 – Msza Św.. Msze Św. w kaplicy bez zmian.

 

 

3)

Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.

 

 

4)

We wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

 

5)

We wtorek, w kościele parafialnym przed Mszą Świętą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast w kaplicy we czwartek po Mszy Świętej – Nabożeństwo Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

 

 

6)

W środę po Mszach Świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

7)

W niedziele, 18 i 25 listopada, Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła.

 

 

8)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Elżbiecie Gniady i Tadeuszowi Perducie za chryzantemy; Janinie Kulpie za chryzantemy i dbałość o kwiaty przed kościołem i wokół plebanii; Janinie Kulpie i Danucie Bańcarz za jesienne porządki w ogrodach parafialnych; Krystynie Tomaszewskiej i Stanisławowi Baran za dary do kuchni; Danucie Bańcarz za przygotowanie posiłku, a animatorom Kamilowi Twardowiczowi i Rafałowi Maciołkowi za kelnerowanie podczas spotkania Księży Moderatorów oraz Iwonie Kulpie za dekoracje patriotyczne w kościele.

 

 

9)

Zgłosili się fundatorzy kolejnego witraża do kościoła: Antoni; Zygmunt i Halina; Roman, Małgorzata i Weronika;  Robert i Mariola oraz Elżbieta Szozdowie.

 

 

10)

Na renowację opuszczonych nagrobków na naszym cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych zebrano do puszek przy cmentarzu kwotę 878,08 zł.

 

 

11)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

12)

Stowarzyszenie „Maćkowice, nasza mała Ojczyzna” zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty artystyczne, podczas których będą robione szopki bożonarodzeniowe. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 listopada, w godzinach 9:30–12:00  w siedzibie Klubu Sportowego LKS „Gwiazda Maćkowice” (dawna agronomówka). 

W sobotę, w godzinach porannych, odbywają się zajęcia w Parafialnej Szkole Muzycznej. Chętnych uczniów zapraszamy także na warsztaty artystyczne do siedziby Stowarzyszenie „Maćkowice, nasza mała Ojczyzna”, które poprowadzą Panie: Emilia Wojdyło, Elżbieta Matusz i Edyta Sowa.

Prezes Stowarzyszenia

Sabina Buksa wraz z Zarządem

 

 

13)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

14)

Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej niedzieli na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów „Emaus”.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.