1)

Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca listopada – po Mszach św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 

2)

W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godzinie 11:30 w kościele gościć będziemy uczniów Parafialnej Szkoły Muzycznej z Maćkowic wraz z ich prowadzącymi. Swoimi nabytymi umiejętnościami gry na instrumentach uświetnią nasze spotkanie z Bogiem. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać uczniom jak i ich rodzicom ale również nauczycielom za trud i poświęcenie. Życząc dalszych sukcesów otaczamy ich swoją modlitwą.

 

 

3)

We wtorek, w kościele parafialnym przed Mszą Świętą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast w kaplicy we czwartek po Mszy Świętej – Nabożeństwo Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

 

 

4)

W środę po Mszach Świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

5)

W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej.

 

 

6)

W piątek o godz. 8:00 w kościele będzie odprawiona Msza Święta szkolna za Ojczyznę w 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

7)

W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

 

8)

W przyszłą niedzielę, 11 listopada, obchodzić będziemy Narodowe Święto 100–lecie odzyskania przez naszą Ojczyznę po 123 latach zaborów niepodległości.

Dla nas Polaków jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

Modlimy się w intencji Ojczyzny i polecamy Panu Bogu wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

 

9)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Elżbiecie Gniady i Tadeuszowi Perducie za chryzantemy; Janinie Kulpie za chryzantemy i dbałość o kwiaty przed kościołem i wokół plebanii; Janinie Kulpie i Danucie Bańcarz za jesienne porządki w ogrodach parafialnych; Krystynie Tomaszewskiej i Stanisławowi Baranowi za dary do kuchni; Danucie Bańcarz za przygotowanie posiłku, a animatorom Kamilowi Twardowiczowi i Rafałowi Maciołkowi za kelnerowanie podczas spotkania Księży Moderatorów.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby i remont kościoła, oraz na potrzeby kaplicy.

 

 

11)

Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.