1)

Msze Św. w tym tygodniu, z wyjątkiem czwartku i piątku będą: w kościele o godz.16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

2)

Dzisiaj o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty ”Dwór Dobrej Rady”.

 

 

3)

We wtorek, w kościele parafialnym przed Mszą Świętą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast w kaplicy we czwartek po Mszy Świętej – Nabożeństwo Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

 

 

4)

W środę po Mszach Świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

5)

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą: w kościele o godz. 7:30 i 14:00., w kaplicy o godz. 9:45. Po Mszy Św. o godz. 14:00 odbędzie się procesja na cmentarz. Prosimy o uporządkowanie cmentarza.

 

 

6)

W piątek Dzień Zaduszny. Msze Św. będą: w kościele o godz. 7:30 i 16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

7)

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada.

W czwartek modlimy się w intencji kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 16:00., w kaplicy od godz. 17:30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (obydwaj księża) od godz. 8:30.

 

 

8)

W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca listopada – po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 

9)

Przez cały listopad można zyskiwać odpusty za zmarłych:

A. Odpust za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy.

W Uroczystość Wszystkich Świętych lub w Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.

 

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (jeżeli nie ma pełnej dyspozycji wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy).

4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach wyznaczanych przez Ojca Świętego.

 

B. Odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza.

W miesiącu listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpusty, które można ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy pomodlić się za zmarłych oraz odmówić jakakolwiek modlitwę w intencjach Papieża.

 

W dniach od 1 do 8 listopada, odpust jest zupełny, w pozostałych dniach odpust cząstkowy.

Warunki zyskania tego odpustu to: spowiedź i Komunia sakramentalna oraz wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, z tym, że jedna spowiedź wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

 

 

10)

Od Dnia Zadusznego, przez cały listopad po każdej Mszy Św., będzie nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 

11)

Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do puszek kwotę 287,50 zł.

 

 

12)

W czwartek, 18 października, nasz chór parafialny pod kierunkiem Pani Ewy Rokitowskiej–Cisek, służył swoim śpiewem w Archikatedrze przemyskiej, podczas Mszy Świętej z okazji obchodów 70–lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu. Natomiast, 7 października, podczas Mszy Świętej odpustowej w Orzechowcach. Serdecznie dziękujemy Chórzystom za tę piękną posługę i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

13)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Edycie Sowie za przygotowanie dodatku z wypominkami do „Szafarki Łask”; Agnieszce Kosteckiej za dbałość o piękno cmentarza (zakup krzewów, kamienia); Krzysztofowi Wojdyle i Krystianowi Matuszowi za prace remontowo – ogrodnicze, oraz Teresie Wróbel i Annie Rosie za dary do kuchni. Bóg zapłać!

 

 

14)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i renowację nagrobków (inwestycja spłacona w całości).

 

 

15)

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.