1)

Dziś rozpoczyna się tydzień misyjny, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach, modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy, pamiętajmy szczególnie o tych, którzy pochodzą z naszej diecezji.

 

 

2)

Dziś Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła.

 

 

3)

Dzisiaj u oo. Franciszkanów w Przemyślu, o godz. 14:00 odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło–Życie. Wyjazd z parkingu przy plebanii o godz. 13:20.

 

 

4)

Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

 

 

5)

W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy różańcowej.

 

 

6)

We wtorek, w kościele parafialnym przed Mszą Świętą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast w kaplicy we czwartek po Mszy Świętej – Nabożeństwo Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

 

 

7)

W środę po Mszach Świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

8)

Również w środę wspominamy bł. Jana Balickiego.

 

 

9)

W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

 

10)

W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie wspólnoty ”Dwór Dobrej Rady”.

 

 

11)

Serdecznie dziękujemy Panom Kamilowi Twardowiczowi i Patrykowi Tokarzowi za prace w udrożnieniu kanalizacji w toalecie przykościelnej pod plebanią, a Paniom Annie Rosie i Teresie Wróbel za dary do kuchni.

Dziękujemy także za ofiary złożone na potrzeby kościoła i renowację nagrobków.

Do spłacenia renowacji nagrobków pozostało jeszcze 230 zł). Bóg zapłać!

 

 

12)

W przedsionkach kościoła i kaplicy są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisywanie imion Zmarłych. Kartki prosimy składać najpóźniej do 25 października, abyśmy mogli je zamieścić jako dodatek do „Szafarki Łask”. Jeśli ktoś ma życzenie, aby jego Zmarli byli wspominani w konkretny dzień – prosimy tę informację zaznaczyć na kartkach.

 

 

13)

We czwartek nasz chór parafialny, pod kierunkiem Pani Ewy Rokitowskiej–Cisek, służył swoim śpiewem w Archikatedrze w Przemyślu, podczas Mszy Świętej z okazji obchodów siedemdziesięciolecia Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Natomiast dwa tygodnie temu podczas Mszy Świętej odpustowej w Orzechowcach. Serdecznie dziękujemy za tę piękną posługę i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

14)

Dzisiejsza taca mszalna jest przeznaczona na misje, natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.