W poniedziałek, 24 czerwca b. r., ogłoszona została inicjatywa zaproponowana przez Radio FARA – „Diecezjalna Sztafeta Różańcowa”, która towarzyszyć będzie duchowemu pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

„Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej”, która rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 15 lipca, patronuje i błogosławi Metropolita Przemyski J. E. Ks. Abp Adam Szal, który do udziału zaprasza wiernych ze wszystkich parafii oraz ruchów apostolskich z Archidiecezji Przemyskiej.

Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. W ten sposób w około 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec.

Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy „Diecezjalnej Sztafety Różańcowej”.

Nasza parafia podejmie modlitwę w ramach „Diecezjalnej Sztafety Różańcowej” dnia 12 lipca o godz. 6:00. Do udziału w niej zgłosili się: Iwona Kulpa, Janina Kulpa, Kazimiera Łuc i Janusz Kulpa.

Z powodu tego, że ilość wyznaczonych parafii w naszej archidiecezji wyczerpie się 12 lipca o godz. 10:00. Dlatego też od godz. 10:30, do końca trwania sztafety zapraszamy do udziału tych, którzy chcą przyłączyć się do inicjatywy niezależnie od przynależności do parafii.

Chęć udziału w Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej można zgłaszać w Biurze Radia FARA:

telefonicznie – dzwoniąc pod numer 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00) lub na adres e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas jednego zgłoszenia należy podać cztery osoby, które o ustalonej z Biurem porze, podejmą modlitwę różańcową i przekażą kolejną „pałeczkę” w sztafecie.

Podobnie jak każdego roku, Radio FARA będzie towarzyszyć pątnikom, relacjonując na bieżąco przebieg pielgrzymki na stronie: pielgrzymka.przemyska.pl oraz aplikacji mobilnej „Pielgrzymka Przemyska”, która będzie dostępna do pobrania w najbliższych dniach.

Więcej informacji o „Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej” na stronie: pielgrzymka.przemyska.pl

Dyrektor

Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej

ks. mgr Andrzej Bienia