1) Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele, oprócz soboty, o godz. 17:45, w  kaplicy w środę i czwartek o godz. 19:00.

2) W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

3) W sobotę - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W tym dniu będziemy dziękować za tegoroczne plony. Na zakończenie każdej Mszy Świętej - obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

Tegoroczna uroczystość zbiega się z 100. rocznicą „Cudu nad Wisłą”. Modlimy się w  intencji Wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny przed nawałą bolewicką.

4) Dzisiaj i w najbliższą niedzielę Panowie z Duszpasterskiej Rady parafialnej zbierać będą ofiary na remont kościoła.

5) Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii i na remont kościoła. Bóg zapłać!

6) Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

7) W niedzielę, 2 sierpnia zmarła w Paryżu po długiej i ciężkiej chorobie nasza parafianka śp. Hanna Rutkowska, córka śp. Zofii i Jana Rutkowskich. Pogrzeb odbędzie się w naszej parafii w piątek, 14 sierpnia o godz. 14:00. Modlimy się o  spokój Jej duszy, a Bratu i Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Dokładne informacje odnośnie pogrzebu zostaną podane w środę lub czwartek po przywiezieniu ciała Zmarłej do Polski.


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Daniel Józef GAWEŁ, zam. Maćkowice i Justyna POMYKAŁA, zam. Kaszyce – zapowiedz I  


Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast duszę śp. Hanny Rutkowskiej i Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.