XIII Niedziela w Okresie Zwykłym – 28 czerwca 2020 r.

1) Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele o godz. 17:45, w kaplicy o godz. 19:00.

2) Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3) We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca.

5) W czwartek modlimy się w intencji kapłanów, oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.

6) W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 17:00., w kaplicy od godz. 18:30.

Po Mszach Świętych nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z  modlitwą błagalną o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Chorych, pragnących przyjąć sakramenty święte w domu, prosimy zgłaszać do czwartku (najpóźniej do Mszy Świętych w kościele i kaplicy).

7) W sobotę po Mszach Świętych nabożeństwa wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wraz z  modlitwą błagalną o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

8) W najbliższą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca lipca – po Mszach Świętych o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

9) Serdecznie dziękujemy: + Karolince Matusz, Grażynie i Tadeuszowi, Elżbiecie i  Krystianowi Matuszom za ufundowanie kolejnego witraża do kościoła (koszt witraża – 5400,00 zł); Panu Krzysztofowi Wojdyle za umycie okna pod witraż, a  Panu Januszowie Kulpie za pomoc w jego zamontowaniu; Osobom sprzątającym kościół za skoszenie trawnika; Panu Bogdanowi Szoździe z Bielska–Białej za ofiarowanie naszej parafii zbioru książek katolickich, oraz Osobom, które ofiarowały dary do kuchni. Bóg zapłać!

10) Taca z dzisiejszej niedzieli na potrzeby parafii. Z Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof Andrzej GNOT, zam. Maćkowice i Angelika Małgorzata JURKIEWICZ, zam.  Witoszyńce, par. Grochowce – zapowiedź III

Bogusław KOŚĆ, zam. Maćkowice i Magdalena Mariola WAWRO, zam. Kaszyce. Zapowiedź I

Maciej Daniel SURA, zam. Przemyśl, parafia Świętej Trójcy i Klaudia Józefa WITOSZYŃSKA, zam. Maćkowice. Zapowiedź IWszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.