1) Dziś rozpoczyna się 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

2) Msze Święte w tym tygodniu będą: w kościele codziennie o godz. 16:45, w środę będzie dodatkowa Msza o godz. 7:00; w  kaplicy we wtorek, środę, czwartek i  piątek o godz. 18:00.

3) Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach od 13 do 15 marca. Poprowadzi je o. Andrzej Szewczyk, karmelita bosy z Przemyśla. Dokładny plan zostanie podany w  późniejszym terminie.

4) W środę Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, który ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w  autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z  pokutującym Kościołem.

W środę zbiórka do puszek na nowotworzony, przez Fundację „WZRASTANIE”, Dom Miłosierdzia im. Św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku.

5) Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

6) W czwartek, 27 lutego o godz. 10:40 w szkole podstawowej ks. dziekan przeprowadzi egzamin kanoniczny przed bierzmowaniem dla uczniów z kl. VIII.

W czwartek przypada również 33. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło–Życie. Zachęcamy wspólnoty Ruchu do modlitwy o jego beatyfikację.

7) W piątki Wielkiego Postu przed każdą Mszą Świętą – Droga Krzyżowa, a  w  niedziele po Mszach Świętych – Gorzkie Żale. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przez cały Wielki Post na nabożeństwach Gorzkich Żali będzie dodatkowa składka na kwiaty do Bożego Grobu.

8) W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu...” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9) W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela marca – po Mszach Świętych o godz. 9:45 i  11:30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a od godz. 13:30 do 19:30 – spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

10) Serdecznie dziękujemy za pomoc w przecieraniu drzewa, oraz za dary do kuchni. Bóg zapłać!

11) W minioną niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła 350 zł; kaplicy 700 zł – łącznie 1050 zł. Przez trzy ostatnie niedziele łącznie 5050 zł. Brakuje jeszcze 1606,17 zł. Dlatego w  dalszym ciągu prosimy o datki na ten cel.

12) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.