1)

W dzisiejszą II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce już po raz 20. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan a także Rumunia i Serbia. Po każdej Mszy Świętej – zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom.

 

 

2)

Dzisiaj o godz. 14:30 w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Benedyktynek przy parafii Świętej Trójcy w Przemyślu rozpoczyna się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło–Życie. Wyjazd oazowiczów z parkingu przy plebanii o godz. 14:00.

 

 

3)

W tym tygodniu w przypadają:

W czwartek – wspomnienie dowolne NMP z Guadalupe.

W piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

 

4)

Zachęcamy do udziału w roratach, a dzieci do udziału w konkursie adwentowym.

 

 

5)

Serdecznie dziękujemy: Pani Iwonie Kulpie za wykonanie dekoracji adwentowych w kościele i ufundowanie 30 plansz choinek adwentowych dla dzieci uczestniczących w roratach; Pani Elżbiecie Szoździe za wykonanie dekoracji adwentowej w kaplicy, oraz Paniom Barbarze Buksie i Teresie Wróbel za dary do kuchni – Bóg zapłać! 

 

 

6)

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek, 17 grudnia. Godziny spowiedzi zostaną podaną w przyszłą niedzielę.

 

 

7)

W dniach 13–14 grudnia odbędzie się III Zimowa Wyprawa w Bieszczady organizowana przez Oddział PTT „Bieszczadnik” Reaktywacja. Wyjazd do Ustrzyk Górnych w piątek o godz. 18:00 z parkingu przy plebanii. W sobotę wyjście na szlak; możliwe trzy warianty w zależności od pogody i kondycji uczestników. Roraty w kościele będą o godz. 7:00

 

 

8)

W przyszłą niedzielę w godz. od 13:30 do 19:30 – spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

 

 

9)

We wtorek, 26 listopada w Centrum Kultury Prawosławnej im. Świętych Cyryla i Metodego w Warszawie odbyła się inauguracja tegorocznej edycji akcji, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ta coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana jest przez katolicką Caritas, ewangelicką Diakonię i prawosławną Eleos. W ramach jej 26. już edycji Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą. Świece można już nabyć  w zakrystii za minimalną kwotę 5 zł.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na remont kościoła i kaplicy – Bóg zapłać!

 

 

11)

Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.