1)

Dzisiaj, Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszach św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy…”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

2)

Również dzisiaj Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

3)

Msze Święte w tym tygodniu, z wyjątkiem czwartku, będą: w kościele o godz. 16:45, w kaplicy o godz. 18:00. W czwartek Msze Święte w kościele będzie o godz. 8:00 i 18:30 (Wypominki za Zmarłych Kapłanów z Dekanatu), natomiast w kaplicy o godz. 15:00.

 

 

4)

W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.

 

 

5)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Barbarze Buksie, Ewie Dratwie, Marii Gaweł, Annie Rosie, Krystynie Tomaszewskiej i Teresie Wróbel za dary do kuchni; Edycie i Witoldowi Sowom za ufundowanie fioletowej (adwentowo – wielkopostnej) sukienki na puszkę do tabernakulum; Grażynie Łyko z Rzeszowa za trzy krzewy jałowca i ziemię ogrodniczą, a Januszowi Kulpie za ich posadzenie na odrestaurowanym nagrobku śp. Jana Benedyka, ponadto Januszowie Kulpie za prace ogrodnicze i remontowe na plebanii; Zbigniewowi Kijance za nieodpłatne odkopanie koparką przyłącza wodociągowego do kościoła i usunięcie z pomocą Janusza Kulpy awarii na tym odcinku, a także Krzysztofowi Naporze i Bogdanowi Bańcarzowi za prace elektryczne na plebani – Bóg zapłać!

 

 

6)

W środę, 27 listopada, odbędzie się w szkole olimpiada o Wielkich Polakach dla uczniów z kl. VIII.

 

 

7)

W dniach 29.11. – 1.12. – w Domu Rekolekcyjnym w Rzepedzi odbędą się rekolekcje dla uczniów z kl. VI, VII i VIII. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 15:00.

W tych samych dniach w Myczkowie odbędą się rekolekcje połączone z andrzejkami dla wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

 

 

8)

Zakupiliśmy 10 kolejnych krzeseł do jadalni/sali spotkań, w tym 2 szt. na wikarówkę. Łącznie zostało zakupionych już 26 krzeseł (16 w roku ubiegłym). Koszt obecnie zakupionych krzeseł wraz z transportem wyniósł 6450 zł. Zostały one sfinansowane z następujących środków: 2500 zł – Emilia i Krzysztof Wojdyłowie („dziesięcina” z wesela – zwyczaj na weselach oazowych), 700 zł (zbiórka do puszki zamiast kwiatów na weselu – dar dla parafii – zwyczaj na weselach oazowych) od Edyty i Witolda Sowów; 500 zł – ks. wikariusz, 126 zł „Dwór Dobrej Rady”; pozostała kwota – środki własne ks. proboszcza.

Panom: Bogdanowi i Jakubowi Bańcarzom dziękujemy za montaż krzeseł, oraz zakup i podklejenie ich nóg filcowymi podkładkami – Bóg zapłać!

 

 

9)

Rozliczenie kosztów nowego KRZYŻA PAMIĘCI O ZMARŁYCH MIESZKAŃCACH MAĆKOWIC I WOLI MAĆKOWSKIEJ na cmentarzu. Krzyż i pasyjka – dar państwa Lusio. Obłożenie cokołu płytami granitowymi + robocizna 2300 zł. Kwotę 1343 zł Pan Wójt UG przeznaczył na remont krzyża ze środków jakie pozostały z budowy alejki. Resztę kwoty – 957 zł pokryła parafia. W tym: 400 zł pozostało ze zbiórki na uroczystości 25–lecia kapłaństwa O. Piotra Sarnickiego, a 557 zł przekazano ze środków parafialnych.

 

 

10)

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Jest ona również pierwszą niedzielą miesiąca grudnia – po Mszach św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 

11)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na remont i potrzeby kościoła – Bóg zapłać!

 

 

12)

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast duszę śp. Bronisława Buczka i Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.