1)

Dzisiaj obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, po każdej Mszy Świętej – obrzęd poświęcona ziarna siewnego.

 

 

2)

We wtorek przypada 20. rocznica śmierci śp. ks. prał. Eugeniusza Sabata. Modlimy się w Jego intencji.

 

 

3)

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszach Świętych, w ramach inicjatywy modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM”, pod krzyżami misyjnymi przy kościele i kaplicy odbędzie się nabożeństwo w intencjach podanych przez organizatorów tej akcji.

 

 

4)

Msze Święte w kaplicy tym tygodniu będą: w środę i czwartek o godz. 19:00. W sobotę o godz. 18:00. W kościele, oprócz soboty, jak zwykle. W sobotę o godz. 16:00.

 

 

5)

Dzisiaj i w najbliższą niedzielę Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

6)

W dniach 13–15 września odbędzie się pielgrzymka wspólnoty „Dwór Dobrej Rady” do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

 

 

7)

Serdecznie dziękujemy: Ekipie sprzątającej kościół za skoszenie trawnika – kolejną prosimy o kontynuowanie tych prac, a Państwu Stanisławowi Baranowi, Teresie Wróbel i Marii Gaweł za dary do kuchni. Bóg zapłać!

 

 

8)

Dziękujemy także za ofiary złożone na remont kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

9)

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień na Archidiecezjalne Radio FARA.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.