1)

Dzisiaj, około godziny 15:40 przez naszą parafię przechodzić będzie Piesza Pielgrzymka z Sarzyny do Kalwarii Pacławskiej na Uroczystości Odpustowe Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W związku z tym prosimy o pomoc w zorganizowaniu dla Nich poczęstunku.

 

 

2)

Msze Święte w środę, z racji pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach będą: w kościele o godz. 9:00, natomiast w kaplicy o godz. 10:30.

Wyjście pielgrzymki (trasa przez Kosienice i Rokietnicę) z kościoła o godz. 17:00. Powrót we własnym zakresie. Plan uroczystości na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

 

 

3)

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych niedzielny z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów.

 

 

4)

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają ponadto:

W środę - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

 

 

5)

Przypominamy, że w dalszym ciągu można zapisywać się u ks. wikariusza na pielgrzymkę na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze (31 VIII – 1 IX). Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 20 zł.

 

 

6)

Dzisiaj i w najbliższą niedzielę, Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

7)

Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!

 

 

8)

Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.