XVIII Niedziela Okresu Zwykłego – 4 sierpnia 2019

1)

Dzisiaj wspominamy św. Jana Marię Vianney’a, prezbitera, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, a zwłaszcza proboszczów.

Po Mszach Świętych o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 

2)

Msze Święte w tym tygodniu w kaplicy będą: we wtorek, środę, czwartek i piątek i sobotę o godz. 19:00. W kościele jak zwykle.

 

 

3)

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają:

We wtorek – święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Modlimy się o powrót naszego kontynentu do chrześcijańskich korzeni, z których wyrosła nasza cywilizacja.

W sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

 

4)

W kościele został zamontowany kolejny witraż ufundowany przez Rodzinę: Heleny, Jerzego i Pawła Buławów. Koszt – 5000 zł.

Panu Januszowi Kulpie dziękujemy za umycie okna, oraz za pomoc w jego montażu. Bóg zapłać!

 

 

5)

U ks. wikariusza można zapisywać się na pielgrzymkę na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze (31 VIII – 1 IX). Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 20 zł.

 

 

6)

W niedziele, 11 i 18 sierpnia Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła i kaplicy.

 

 

7)

Serdeczne dziękujemy Państwu: Stanisławowi Baranowi, Andrzejowi Kościakowi, Eugeniuszowi Szpytmanowi, Teresie Wróbel i Marii Gaweł za dary do kuchni; Krystianowi Matuszowi za kilkuletnie już, bardzo fachowe, prowadzenie strony internetowej naszej parafii, oraz uwiecznianie wraz z Panem Bogusławem Susem różnych wydarzeń parafialnych przez wykonywanie zdjęć. Bóg zapłać!

 

 

8)

W dniu 11 sierpnia, około godziny 15:40 przez naszą parafię przechodzić będzie Piesza Pielgrzymka z Sarzyny, zdążająca do Kalwarii Pacławskiej na uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej. W związku z tym zwracamy się z prośbą pomoc w zorganizowaniu dla Nich poczęstunku.

 

 

9)

Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!

 

 

10)

Taca z dzisiejszej niedzieli na potrzeby archidiecezji, natomiast za tydzień na potrzeby parafii.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast duszę śp. Piotra Bochenka i Zmarłych których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.