1)

Dzisiaj rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Adama Szala, a jutro – dzień imienin. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

 

 

2)

Jutro od godz. 7:30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

 

 

3)

Poniedziałek jest dniem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Przypominamy o jej religijnym charakterze: wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma Świętego z Ewangelii według św. Łukasza (2,1–14), śpiewanie kolęd, abstynencja od napojów alkoholowych.

Po wieczerzy zapraszamy na pasterkę, która zarówno w kościele jak i kaplicy będzie sprawowana o północy.

 

 

4)

We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka o północy, następnie porządek Mszy Świętych niedzielny.

 

 

5)

W uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.

 

 

6)

W środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek nabożeństw niedzielny. Podczas każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa owsa.

 

 

7)

Msze Św. w czwartek i piątek będą: w kościele o godz. 8:00, w kaplicy o godz. 9:00; w sobotę w kościele i w kaplicy o godz. 8:00.

 

 

8)

W czwartek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętych – błogosławieństwa wina.

 

 

9)

W piątek święto św. Młodzianków, męczenników. Po Mszach Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwo małych dzieci.

Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

10)

W najbliższą niedzielę – święto Świętej Rodziny.

 

 

11)

Z wizytą duszpasterską udamy się w czwartek (tylko ks. wikariusz) i piątek od godz. 15:30, natomiast w sobotę od godz. 9:00 (dokładne informacje w przedsionkach kościoła i kaplicy).

 

 

12)

Serdecznie dziękujemy Państwu: Stanisławie i Janowi Wojdyłom, Annie Rosie, Teresie Wróbel, Markowi Tatarzynowi, Annie Ślusarczyk i Stanisławie Baran za dary do kuchni; Danucie Bańcarz, Ewie Rokitowskiej, Barbarze Buksie, Marii Drzystek i Annie Rosie za pomoc w przygotowaniu kolacji wigilijnej dla Księży; Rafałowi Maciołkowi, Krzysztofowi Wojdyle i Jakubowi Bańcarzowi za kelnerowanie; Edycie Sowie, Emilii i Krzysztofowi Wojdyłom, Patrykowi Tokarzowi i Jakubowi Bańcarzowi za prace porządkowe; Ewie i Robertowi Rokitowskim oraz Januszowi Kulpie za ofiarowanie choinek do kościoła; Wiesławowi Nabielcowi za ofiarowanie choinki na plebanię; Katarzynie Nabielec i Januszowi Kulpie za jej udekorowanie, a Danucie Kręcidło za przygotowanie ozdób choinkowych – Bóg zapłać!

 

 

13)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy – Bóg zapłać!

 

 

14)

Taca z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z pasterki na Fundusz Ochrony Życia, a ze święta św. Szczepana na dom EMAUS w Korczynie, Księży Emerytów, Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.