1)

Dzisiaj, Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszach św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

2)

Również dzisiaj Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na remont kościoła.

O godz. 15:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”, a w dniach od 30 listopada do 2 grudnia w Myczkowie i Zatwarnicy odbędą się rekolekcje dla członków tej Wspólnoty.

 

 

3)

Msze Św. w tym tygodniu w kościele, z wyjątkiem czwartku, będą o godz.16:45. W czwartek Msza Św. i wypominki, ze względu na WYPOMINKI KAPŁAŃSKIE w Kosienicach, będzie o godz. 16:00. W kaplicy Msze Św. codziennie o godz. 18:00.

 

 

4)

We wtorek, w kościele parafialnym przed Mszą Świętą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast w kaplicy we czwartek po Mszy Świętej – Nabożeństwo Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

 

 

5)

W środę po Mszach Świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

6)

W piątek święto św. Andrzeja, apostoła.

 

 

7)

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca grudnia.

 

 

8)

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Jest ona również pierwszą niedzielą miesiąca grudnia – po Mszach Św. o godz. 9:45 i 11:30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 

9)

Zgłosiły się dwie rodziny: Ewa i Robert Rokitowscy, oraz Iwona i Janusz Kulpowie, które w tym roku ofiarują choinki do kościoła.

 

 

10)

Państwu Krystynie Tomaszewskiej i Waldemarowi Dratwie dziękujemy za dary do kuchni. Bóg zapłać!

 

 

11)

Do kościoła zostały zakupione dwa białe ornaty za kwotę 650 zł.

 

 

12)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!

 

 

13)

Pani Sabina Buksa – prezes Stowarzyszenie „Maćkowice, nasza mała Ojczyzna” wraz z zarządem i członkami Stowarzyszenia zaprasza dzieci i młodzież na kolejne warsztaty artystyczne. Inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem. W dniu wczorajszym w tworzeniu szopek bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych udział wzięło 18 osób. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 1 grudnia, w godzinach 9:30 - 12.00  w budynku Klubu Sportowego LKS „Gwiazda Maćkowice”. Zajęcia poprowadzą Panie: Emilia Wojdyło, Elżbieta Matusz i Edyta Sowa.

 

 

14)

Taca mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.