Wielki Czwartek 

godz. 18:00;

 Wielki Piątek

 Droga Krzyżowa w kościele i kaplicy o godz. 15:00.

 o godz. 18:00;

Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 11:00 i 13:00,

w kaplicy o godz. 12:00.

 

 Wigilia Paschalna o godz. 20:00.

Procesja Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6:00.

 

 

*Na Wigilię Paschalną prosimy, przynieść ze sobą świece. W tym dniu za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*W Wielki Czwartek za odśpiewanie lub odmówienie przed Najświętszym Sakramentem hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, który ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” (KL 110).

*Od liturgii Męki Pańskiej aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przed krzyżem przyklęka się podobnie jak przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Piątek, można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”.