22 marca 2019 r., godz. 21:00
V Maćkowska Ekstremalna Droga Krzyżowa
Drogę Krzyżową można przeżyć we wspólnocie parafialnej w kościele, można rozważać poszczególne jej stacje w samotności, lub uczestniczyć wraz z innymi w plenerze. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.
Wybierając rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej wokół naszej parafii stajemy przed wyzwaniem, głębokim przeżyciem, doświadczeniem własnej słabości i małą cząstką ciężaru, jaki towarzyszył Jezusowi podczas Jego Drogi Krzyżowej.
Inaczej przeżywa się cierpienie Chrystusa w ciepłym kościele lub w domu, a inaczej gdy stopy grzęzną w śniegu czy błocie, a obolałe nogi odmawiają posłuszeństwa.
PODSTAWOWE ZASADY UCZESTNICTWA
- Uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej (EDK) ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Osoby biorące w niej udział uczestniczą w niej na własną odpowiedzialność (po podpisaniu stosownego oświadczenia przy zgłaszaniu się i odbieraniu materiałów w recepcji w czasie rozpoczęcia EDK, oświadczenie można też pobrać z internetowej strony parafialnej: mackowice.przemyska.pl.
- W razie trudności w kontynuowaniu Drogi, każdy uczestnik zobowiązany jest do samodzielnego zabezpieczenia sobie powrotu do domu. (Nie zapewniamy możliwości przewozu uczestników w trakcie przerwania trasy oraz po jej zakończeniu).
- Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej tylko pod opieką prawnego opiekuna lub za jego pisemną zgodą (odpowiednie oświadczenie można pobrać ze strony: mackowice.przemyska.pl lub uzupełnić bezpośrednio w dniu EDK (będzie potrzebny dowód osobisty dorosłej osoby).
- Na trasie poruszamy się w grupach liczących do 9 osób (można również iść indywidualnie), zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach, które prowadzą po drogach asfaltowych.
- Od momentu rozważania I stacji obowiązuje milczenie, dzięki któremu każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem. Pomiędzy stacjami Drogi Krzyżowej zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii.
- Wyjątkiem od tej zasady są wspólne rozważania przy każdej ze stacji. W ich trakcie, po przeczytaniu tekstu, można dyskutować na temat znaczenia i sposobu rozumienia danego fragmentu z resztą uczestników.
- EDK rozpoczynamy w piątek, 22 marca, Mszą Świętą o godz. 21:00. Pół godziny wcześniej zacznie funkcjonować recepcja rejestrująca uczestników.
- Prosimy zapisywać się na listy uczestników EDK znajdujące się w zakrystiach kościoła i kaplicy lub pod nr. tel.: 533 556 834.
- Każdy uczestnik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapewnia sobie we własnym zakresie ekwipunek potrzebny do pokonania trasy wędrówki:
– drewniany krzyż (koniecznie minimum metrowej wysokości),
– różaniec,
– odpowiednie obuwie i ubranie do pokonania trudnej trasy,
– naładowaną latarkę + zapasowe baterie,
– wysokokaloryczne jedzenie i picie,
– podstawowe opatrunki,
– odblaski itp.
- Zalecamy także zabranie ze sobą kijków przeznaczonych do wędrówek pieszych (np. do nordic walking).
- Na pokrycie kosztów wydawanych materiałów zbierzemy dobrowolne ofiary w recepcji EDK. Koszt materiałów dla jednej osoby szacujemy na 5 zł.
UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:
– Przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej.
– Podstawowe informacje dotyczące trasy.
– Certyfikat ukończenia EDK.
Pobierz oświadczenie:
Organizatorzy: Parafialna Diakonia Modlitwy
Ruchu Światło–Życie w Maćkowicach