Postanowienia ogólne.

Miejsce uroczystości – stadion sportowy i działki przyległe określone w przedmiotowym regulaminie uroczystości beatyfikacyjnej w miejscowości Markowa nr 1491, 37-120 Markowa.

Uroczystość Beatyfikacyjna – zwana dalej uroczystością, jest aktem religijnym

Organizatorem Uroczystości jest Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego, Przemyśl, pl. Katedralny 4a, 37-700 Przemyśl. tel. +48 16 678 66 94,

 mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Głównym wydarzeniem uroczystości beatyfikacyjnym jest Msza Święta – Beatyfikacyjna w dniu 10 września 2023 r. o godz. 10.00

Uczestnicy uroczystości oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na terenie uroczystości zobowiązani są zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób obecnych na uroczystości, oraz niezakłócający powagi i przebiegu uroczystości religijnej, oraz w szczególności przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu.

Wejście na teren uroczystości jest bezpłatny, pod warunkiem okazania bezpłatnego biletu lub identyfikatora w odniesieniu do terenu sektora 0.

Wejście na teren organizowanej uroczystości jest jednoznaczne z zapoznaniem się z niniejszym regulaminem oraz akceptacją jego postanowień.

Organizator zapewnia obsługę spikerską, która realizując funkcje informacyjną, będzie przekazywała wszystkie niezbędne komunikaty do których uczestnicy uroczystości mają obowiązek bezwzględnego stosowania się.

Uroczystość Beatyfikacyjna będzie transmitowana na żywo, retransmitowana, utrwalana i dokumentowana przez media akredytowane przez organizatora oraz fotografów którzy uzyskali stosowną zgodę organizatora.

 

Postanowienia dotyczące bezpieczeństwa.

Organizator zapewnia bezpieczeństwo osobom obecnym na uroczystości oraz spokój i porządek podczas jej trwania, poprzez m. in.:

  • służby porządkowo-informacyjne
  • służby pomocy medycznej
  • służby mundurowe współpracujące z organizatorem,

zwane dalej służbami porządkowymi.

Uczestnicy uroczystości oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na terenie  uroczystości, zobowiązane są stosować się do poleceń służb porządkowych.

            Osoby małoletnie do lat 13 uczestniczą w uroczystości beatyfikacyjnej na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi opiekę.

Organizator uroczystości mmoże odmówić wstępu na uroczystość oraz przebywania na jej terenie osobom:

  • znajdującym się pod wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
  • posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje pożarowo niebezpieczne,
  • zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku uroczystości a także zachowaniem swoim naruszają powagę uroczystości religijnej,
  • których ubiór uniemożliwia identyfikację lub nie licuje z powagą uroczystości religijnej,

 

Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie uroczystości:

  1. a) broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
  2. b) materiałów wybuchowych,
  3. c) wyrobów pirotechnicznych i innych niebezpiecznych pożarowo,
  4. d) napojów alkoholowych,
  5. e) środków odurzających lub substancji psychotropowych,
  6. f) transparentów.
  7. g) innych przedmiotów uniemożliwiających pozostałym uczestnikom bezpieczny, spokojny i nieograniczający widoczności udział w uroczystości,

Ocena każdorazowa przedmiotów jako niebezpiecznych należy do służb porządkowych.

Służby porządkowe, legitymujące się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, są uprawnione do:

  • przeglądania zawartości bagaży i odzieży osób w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty niedozwolone,
  • sprawdzenia uprawnień osób do przebywania na uroczystości, a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień – wezwania ich do opuszczenia uroczystości,
  • wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem uroczystości, a w przypadku nie wykonywania tych poleceń – wezwania ich do opuszczenia uroczystości,
  • wskazywania Policji lub ujęcia w celu niezwłocznego przekazania Policji osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.

Służby porządkowe są zobowiązane do usunięcia z terenu uroczystości osób, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny, zakłócają spokojny przebieg uroczystości, złośliwie przeszkadzają innym uczestnikom w niezakłóconym udziale w uroczystości, lub zachowują się niezgodnie z regulaminem uroczystości.

 

 

Organizacja systemu zajmowania miejsc w sektorach.

Organizatorzy wyznaczają strefy podziału Uroczystości: sektor O (wstęp wyłącznie za okazaniem identyfikatora) sektor A-1, A-2, A-3, A-4, A-5, A-6, A-7  (wstęp za pokazaniem bezpłatnego biletu), oraz sektor B – (wstęp dla osób które otrzymają bilet w punkcie recepcyjnym bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości).

W sektorze A-1 tworzy się podsektor A-1-1, przeznaczony zgłoszonych wcześniej dzieci komunijnych wraz z rodzicami, rodzeństwem i opiekunami prawnymi. Dziecko komunijne otrzymuje na punkcie recepcyjnym opaskę na której należy wpisać numer telefonu kontaktowego do rodzica lub opiekuna prawnego. Opaski zapewnia organizator uroczystości.

Punkty recepcyjne są czynne od godz. 5.30 w dniu 10 września 2023 r.

Otwarcie sektorów nastąpi o godz. 5.30 w dniu 10 września 2023 r.

Teren uroczystości jest ogrodzony barierkami i dozorowany przez pracowników służby porządkowo-informacyjnej organizatora w celu uniemożliwienia wejścia na teren uroczystości osób postronnych nie mających do tego uprawnienia.

Teren uroczystości przedstawiony w sposób graficzny stanowi załącznik nr 1.

Dystrybucja identyfikatorów uprawniających do wejścia na teren sektora – O oparta jest na funkcjonowaniu punktów recepcyjnych opisanych na stronie ulmowie.pl

Weryfikacja osób w tych punktach oparta jest na potwierdzeniu zaproszenia i potwierdzeniu zgodności danych zawartych w dokumencie tożsamości z listą osób zaproszonych prowadzonej przez organizatora.

 Wejście do sektora 0 – jest możliwe po okazaniu identyfikatora i pozytywnym sprawdzeniu w punktach kontroli pozostających w gestii Służby Ochrony Państwa.

Identyfikatorami uprawniającymi wejście do sektora 0 są identyfikatory o treści:

- KONCELEBRA, SŁUŻBA LITURGICZNA, DIAKONIA, SIOSTRA ZAKONNA, ORKIESTRA I CHÓR, VIP, OBSŁUGA VIP, PRESS, PRESS FOTO VIP, OBSŁUGA TECHNICZNA, SŁUŻBA PORZĄDKOWA.

Wejście do sektora 0 odbywa się dwoma wejściami:

nr 1 – duchowni – główni celebransi, osoby chronione przez ustawę,

nr 2 – pozostali duchowni, zaproszeni goście, służba liturgiczna, chóry i orkiestry, diakonia muzyczna, siostry zakonne, osoby niepełnosprawne, opiekunowie osób niepełnosprawnych,

Wejście do sektorów A-1, A-2, A-3, A-4, A-5, A-6, A-7 odbywa się wejściami nr 3 i nr 4.

Dystrybucja biletów wstępu do poszczególnych sektorów odbywa się na podstawie przydziału biletów dla poszczególnych osób za pośrednictwem parafii.

Wykaz poszczególnych sektorów, oznaczenie ich kolorami odpowiadającymi kolorom biletów wstępu, wskazanie szacunkowej maksymalnej liczby miejsc, oraz faktycznej udostępnionej wiernym liczby miejsc, określonej liczbą biletów stanowi załącznik nr 2.

Wejście do konkretnego sektora możliwe jest po okazaniu służbie porządkowej biletu uprawniającego do wejścia na teren tego sektora.

Dla osób które nie dokonały zgłoszenia w sposób opisany powyżej a zgłoszą gotowość uczestnictwa w uroczystości wprowadza się możliwość uzyskania biletu wstępu w punkcie recepcyjnym umiejscowionym na parkingu kościelnym w Markowej. Dla osób tych przewidziano miejsce w sektorze B.

Na terenie uroczystości umiejscowiona zostaje strefa dla mediów oraz obsługi technicznej wydarzenia. W strefie tej mogą przebywać osoby posiadające identyfikatory – Dziennikarz oraz Obsługa techniczna. Weryfikacja uprawnień do otrzymania identyfikatora – dziennikarz – odbywa się na parkingu wskazanym dla przedstawicieli mediów – Markowa nr 1520, na podstawie listy akredytacyjnej organizatora. Do strefy mediów brak jest możliwości wjazdu pojazdów innych niż zapewniających obsługę techniczną wydarzenia i posiadających odpowiednie zezwolenie organizatora. Strefa mediów wchodzi w skład sektora 0 i jako taka podlega regulacjom uzgodnionym pomiędzy organizatorem a Służbą Ochrony Państwa.

Weryfikacja uprawnień wstępu dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów odbywa się w punkcie recepcyjnym opisanym powyżej tj. parking – Markowa nr 1520

Organizacja funkcjonowania sektorów.

W poszczególnych sektorach umieszczono oznakowane punkty pomocy medycznej oraz punkty dystrybucji wody mineralnej a także sanitariaty i kosze na śmieci.

Zabrania się zaśmiecania terenu uroczystości i pozostawiania bez opieki rzeczy np. plecaków, toreb, torebek, krzesełek i innych przyniesionych ze sobą przedmiotów. Rzeczy pozostawione bez opieki będą usuwane przez służbę porządkową i przekazywane do biura rzeczy znalezionych znajdującego się w punkcie recepcyjnym na parkingu kościelnym.

Każdy sektor posiada wyznaczone i oznakowane wejścia stanowiące wewnętrzne punkty recepcyjne oraz oznakowane wyjścia ewakuacyjne.

Zabrania się opuszczania sektorów przed zakończeniem uroczystości z wyjątkiem uzasadnionych przyczyn np. skorzystania z sanitariatów, uzyskania pomocy medycznej itp.

Opuszczenie sektorów odbywa się po zakończeniu uroczystości po przekazaniu informacji od organizatorów, pod nadzorem służb porządkowych w kolejności przez nie wskazanej z zachowaniem spokoju, cierpliwości i zrozumienia dla czasu niezbędnego do bezpiecznego ich opuszczenia.

Postanowienia końcowe.

Poza terenem uroczystości – na przylegającym do sektora B – wyznacza się parking dla rowerów. Parking nie jest terenem strzeżonym i organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w mieniu tam pozostawionym.

Organizator nie prowadzi depozytu i nie ponosi odpowiedzialności za mienie pozostawione i zagubione na terenie uroczystości.

Organizacja parkingów dla autobusów, busów, samochodów osobowych i motocykli osób biorących udział w uroczystości została określona w odrębnym opracowaniu dotyczącym organizacji ruchu drogowego i wykorzystaniu dróg w sposób szczególny, którego założenia umieszczone są na stronie internetowej ulmowie.pl.

Ponadto zakazuje się wprowadzania psów i innych zwierząt na teren uroczystości oraz prowadzenia bez zgody organizatora jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej działalności zarobkowej i usługowej podczas trwania uroczystości.

Zakazuje się również wjazdu na teren uroczystości wszelkich pojazdów mechanicznych i nie mechanicznych z wyjątkiem pojazdów organizatora i współpracujących służb i inspekcji.

Sprzęt obsługujący uroczystość stanowią: sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, telebimy, wygrodzenia (barierki ochronne), toalety, oznaczenia sektorów, banery informacyjne, krzesła oraz sceny i podlega ochronie jako mienie organizatora.

Organizatorzy przy współdziałaniu z właściwymi służbami i inspekcjami zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom uroczystości.

Ogólne warunki umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej organizatora są dostępne dla uczestników uroczystości w punktach recepcyjnych znajdujących się przy wejściach nr 1, 2, 3, 4.

W godzinach 5.00 – 16.00 w dniu 10 września 2023 r. uczestnicy uroczystości będą mogli uzyskać wszelkie niezbędne informacje, jak również uzyskać stosowną pomoc od koordynatora służb porządkowych pod nr tel. 536-087-690.

Wprowadza się imienny identyfikator – ORGANIZATOR – upoważniający do wejścia do wszystkich stref i sektorów terenu uroczystości.  

Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem opublikowania na stronie internetowej -ulmowie.pl oraz poprzez wywieszenie w miejscu uroczystości i może być w każdym czasie zmieniony przez Organizatora Uroczystości.

 

w imieniu organizatora uroczystości:

Krzysztof Pobuta

Jacek Podgórski

 

Przemyśl, 1 września 2023 r.

Załącznik nr 1.

Załącznik nr 2.

 

Oznakowanie i dane dotyczące sektorów

 

Lp.

Oznaczenie sektora

Kolor sektora

Liczba miejsc

w sektorze*

Liczba biletów**

1

Sektor A - 1

niebieski

5700

5635

2

Sektor A-2

zielony

7000

5740

3

Sektor A -3

brązowy

2900

2854

4

Sektor A-4

żółty

5100

5098

5

Sektor A-5

pomarańczowy

1850

1819

6

Sektor A-6

fioletowy

6500

5993

7

Sektor A-7

czerwony

7000

4531

8

  Sektor B***

seledynowy

2500

1000

Razem

37.000

32.670

 

*- ogólna liczba miejsc w sektorze

**- liczba biletów odpowiada liczbie faktycznie udostępnionych miejsc w sektorze

***- sektor dla osób bez zarezerwowanych biletów