1) Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Msze Święte będą: w kościele o 7:30, 9:45, 11:30 i 13:00, w kaplicy o  7:30 i 9:45. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca czerwca – po Mszach Świętych w kaplicy o godz. 9:45 i w kościele o godz. 11:30 – zmiana tajemnic różańcowych. Od dzisiaj (włącznie) zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych.

2) Msze Święte w tym tygodniu będą, oprócz czwartku, w koście o godz. 17:45 (od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu), w kaplicy o godz. 19:00.

3) W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte będą: w kościele i kaplicy o godz. 7:30, a o godz. 10:00 w kościele Msza Święta z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy:

I – Przy posesji Państwa Wojdyłów;

II – przy posesji Państwa Sauków;

III – przy posesji Państwa Sasów;

IV – przy posesji Państwa Dudziaków.

O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy okoliczne Rodziny.

Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4) W piątek po Bożym Ciele, ze względu na trwającą oktawę Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił J. E. Ks. Abp Adam Szal.

5) Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę, po każdej Mszy Świętej.

6) W sobotę o godz. 17:00 odbędzie się spowiedź przed I Komunią Świętą dla dzieci z klasy III i ich Rodzin.

7) W niedzielę, 14 czerwca Msze Święte będą: w kaplicy o 9:45 a w kościele o 7:30, 11:30, natomiast o godz. 13:00 Msza Święta dla dzieci przystępujących do I Komunii Świętej. Zachęcamy aby w tej Mszy Świętej uczestniczyły tylko rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

8) W niedziele 14 i 21 czerwca Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej przed i po Mszach Świętych będą zbierać ofiary na remont kościoła.

9) Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i kaplicy; za dary do kuchni, a Paniom: Anecie Perducie, Bożenie Łuc–Rieckmann, Ninie Łuc, Janinie Kulpie, Marii Drzystek, Kazimierze Łuc, Iwonie Kulpie i Elżbiecie (…) za ufundowanie obrusów do kościoła. Bóg zapłać!

10) Otrzymaliśmy fakturę za gaz na kwotę 1936,64 zł.

11) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za tydzień na potrzeby parafii.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof Piotr ŁUC, zam. Maćkowice i Aneta Magda TOMASZEWSKA, zam. Maćkowice – zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MĆKOWICACH

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Maćkowicach prosi o uzupełnienie dokumentacji dotyczącej rekrutacji dzieci do Oddziału Przedszkolnego oraz klasy I (kontakt osobisty – pozostawienie wniosku w wyznaczonym miejscu przy wejściu do szkoły lub na adres e–mail szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.