1)

Dzisiaj po sumie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas VI, VII i VIII.

 

 

2)

Msze św. w tym tygodniu (oprócz poniedziałku) będą: w kościele o godz.16:45, w kaplicy o godz. 18:00. Po Mszach – wypominki.

 

 

3)

Jutro, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r., zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r., przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r.

W modlitwach polecamy Bożemu Miłosierdziu dusze wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Msze św. w kościele będą o godz. 7:00 (bez wypominków) i 16:45, w kaplicy o godz. 18:00.

 

 

4)

W tym tygodniu w przypadają:

W poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

We wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

 

5)

Dziękujemy Panu Kazimierzowi Strzelcowi z Rokietnicy (Właścicielowi Zakładu Pogrzebowo–Kamieniarskiego) za obłożenie granitem, w ramach renowacji, nagrobku śp. Jana Benedyka zamordowanego przez banderowców w 1946 roku. Koszt wykonanych prac – 800 zł.

 

 

6)

W sobotę, 16 listopada o godz. 10:00 w Jasienicy Rosielnej odbędzie się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Misyjnej Ruchu Światło–Życie.

 

 

7)

W przyszłą niedzielę w godz. 13:30 – 19:30 – spotkanie wspólnoty „Dwór Dobrej Rady”.

 

 

8)

Na renowację nagrobków, podczas tegorocznej kwesty przy cmentarzu w dniach 1 i 2 listopada zebraliśmy kwotę 1182,50 zł. W roku ubiegłym – 800 zł.

 

 

9)

W niedziele, 17 i 24 listopada Panowie z Duszpasterskiej Rady Parafialnej, przed i po Mszach św., będą zbierać datki na remont kościoła i kaplicy.

 

 

10)

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 

11)

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast z najbliższej niedzieli na pomoc dla Księży Emerytów oraz na utrzymanie Domu Księży Emerytów „EMAUS” w Korczynie.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.