1)

Msze Święte w kaplicy tym tygodniu będą: w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 19:00. W kościele codziennie o godz. 17:45.

 

 

2)

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte będą: w kościele o godz. 17:45, w kaplicy o godz. 19:00.

 

 

3)

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają także:

We wtorek – wspomnienie św. Moniki.

W środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 

4)

Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie każdego dnia podczas adoracji.

 

 

5)

Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na dożynki obędzie się w kościele we wtorek po Mszy Świętej, natomiast w kaplicy w środę po Mszy Świętej. Obecność obowiązkowa. Wyjazd z parkingu przy kościele w sobotę, 31 sierpnia o godz. 9:00.

 

 

6)

Tydzień temu przez naszą parafię przechodziła Piesza Pielgrzymka z Sarzyny do Kalwarii Pacławskiej na uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu przyjęcia pielgrzymów w naszej parafii i ofiarowali dary do kuchni. Wszystkim - Bóg zapłać!

 

 

7)

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Maćkowice Nasza Mała Ojczyzna”; Kołu Gospodyń Wiejskich i Pani Anecie Perducie za wykonanie pięknych wieńców, oraz Pani Krystynie Cichockiej za przepięknie zdobiony chleb które w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej zostały przyniesione do kościoła jako dar ołtarza. Bóg zapłać!

 

 

8)

W dniu dzisiejszym Pan radny Krystian Balicki i Pan sołtys Józef Sobański wraz ze Stowarzyszeniem „Maćkowice Nasza Mała Ojczyzna” i Kołem Gospodyń Wiejskich udali się z wieńcem, jako delegacja gminna, wraz z Panem Wójtem Tomaszem Szeleszczukiem na 36. Dożynki Archidiecezji Przemyskiej i 19. Dożynki Województwa Podkarpackiego do Markowej. Bóg zapłać za ten piękny przykład zaangażowania i współpracy.

 

 

9)

Taca z dzisiejszej przeznaczona jest na potrzeby parafii, natomiast za tydzień na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub jubileusze małżeństwa, składamy najserdeczniejsze życzenia: wszelkiej pomyślności, zdrowia, wielu łask Bożych, oraz opieki Matki Najświętszej Nieustającej Pomocy. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

Natomiast Zmarłych, których rocznice śmierci wspominamy w tym tygodniu polecamy Miłosierdziu Bożemu.