1) Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą: w kościele o godz. 7:30 i 14:00., w kaplicy o godz. 9:45. Po Mszy św. o godz. 14:00 odbędzie się procesja na cmentarz.

Po Mszach św. o godz. 7:30 i 9:45 – zmiana Tajemnic Różańcowych.

2) Jutro, 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze św. będą: w kościele o godz. 7:00 i 16:00., w kaplicy o godz. 18:00.

3) Przypominamy o możliwości zyskania odpustów za zmarłych w listopadzie:

A. Odpust za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy.

W Uroczystość Wszystkich Świętych lub w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Papieska intencja ogólna na listopad: „Abyśmy potrafili otworzyć się na osobiste spotkanie i dialog ze wszystkimi, również z tymi, którzy mają inne niż my przekonania”.

B. Odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza.

W miesiącu listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać odpusty, które można ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy pomodlić się za zmarłych, oraz odmówić jakakolwiek modlitwę w intencjach Papieża. W dniach od 1 do 8 listopada, odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy. Pozostałe warunki zyskania tego odpustu to: spowiedź i Komunia sakramentalna oraz wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, z tym, że jedna spowiedź wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

4) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota mie­siąca listopada.

W czwartek, modlić się będziemy w intencji zmarłych kapłanów i siostry zakonne pochodzących i pracujących w naszej parafii.

W piątek okazja do spowiedzi w kościele parafialnym od godz. 16:00, w kaplicy od godz. 17:30.

Spowiedź chorych: Ksiądz wikariusz – od godz. 9:30. Ksiądz proboszcz – od godz. 8:00.

5) Przez cały listopad po każdej Mszy św., również w niedziele, będzie nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.

6) W dniach 6–8 listopada w Domu Rekolekcyjnym odbędzie się „Jesienisko” dla oazy dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii.

6) Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!

8) Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, natomiast z najbliższej niedzieli na potrzeby parafii.